Базел се върна на върха в швейцарското първенство

Съперникът на Лудогорец победи с 2:0 Грасхопърс
2 ное 2014 10:43, Анисия Иванова
0

Базел направи отлична генерална репетиция преди важното домакинство на Лудогорец от Шампионската лига след успех с 2:0 над гостуващия Грасхопърс в мач от 14-ия кръг на швейцарското футболно първенство.

С победата възпитаниците на Пауло Соуза събраха 29 точки и изместиха ФК Цюрих от върха на класирането, след като съперникът допусна домакинско поражение с 2:3 от Люцерн в друг мач от кръга.

Базел откри резултата в 23-ата минута Шкелзен Гаши откри резултата със засечка отблизо след отлично подаване на Дерлис Гонсалес, съобщава БТА.

Парагваецът Гонсалес направи 2:0 в 47-ата минута след асистенция на Лука Дзуфи. Така Базел прекъсна серия от почти две години без победа над Грасхопърс и очаква в добро настроение визитата на Лудогорец във вторник.