Шампион стана руснакът Александър Логинов
Обновена: 25 яну 2017 13:35 | 25 яну 2017 13:35, Красимир Ангелов
7
Снимка: Булфото

България спечели сребърен медал на старта на Европейското първенство по биатлон, което се провежда в Полша.

Красимир Анев спечели второто място в индивидуалната дисциплина на 20 километра с отлична стрелба, в която не допусна нито една грешка.  Българинът финишира за 50:05.7 минути, като изостана само 11.4 секунди от шампиона Александър Логинов от Русия.

На подиума се качи още един представител на Русия - Алексей Слепов.

В състезанието участваха още 5 български биатлонисти. От тях най-добре се представи Димитър Герджиков, който завърши 24-ти с две грешки в стрелбата.

Владимир Илиев бяга отлично, но направи пет пропуска и остана на 29-а позиция. Антон Синапов е 59-и с пет наказателни минути, Михаил Клечеров е 65-и с четири пропуска, а Димитър Парталов зае 95-о място с шест грешки в стрелбата.