Ливърпул победи Мидтиланд с 2:0, Краев поигра 10 минути

Реал Мадрид се спаси от нова загуба в Шампионска лига
28 окт 2020 09:57, Красимир Ангелов
7

Ливърпул удари с 2:0 Мидтиланд в среща от група "D" на Шампионската лига. Попаденията в мача забиха Диого Жота в 55-ата минута и Мохамед Салах от дузпа в края. Голът на Жота бе под №10000 в историята на мърсисайдци.

Българският национал Божидар Краев бе резерва, като се появи в игра в 81-ата минута, но не успя да помогне на отбора си да вземе поне точка на "Анфийлд".

Така Ливърпул продължава с пълен актив от шест точки, докато Мидтилант е с две загуби.

В друг интересен мач от снощи Реал Мадрид се спаси от нова загуба в турнира, след като измъкна 2:2 при гостуването си на Борусия Мьонхенгладбах.

"Кралете" заличиха пасив от два гола в заключителните минути на сблъсъка в Германия, след като Маркъс Тюрам (33, 58) даде солиден аванс на "жребците". После не се виждаше как испанският първенец ще се върне в срещата, но в 87-ата минута Карим Бензема намали изоставането, а в 93-ата Каземиро донесе точката.

Тя може да се окаже много важна в борбата за класиране на 1/8-финалите. Лидер в групата е Шахтьор Донецк с 4 точки, докато Гладбах остава с 2 т., след като във втора поредна среща изпусна победата в края.

Със същия актив е и Интер, докато Реал има 1 т. В следващия кръг на 31 октомври Борусия гостува в Украйна, докато Реал приема италианците.