Левски набира скорост, би Пирин с 3:0

Младият Марин Петков герой при победата
23 окт 2021 20:55, Красимир Ангелов
8

Левски записа втора поредна шампионатна победа, след като разби с 3:0 при домакинството си Пирин Благоевград в мач от 12-ия кръг на efbet Лига.

В герой за "сините" се превърна младият Марин Петков, който отбеляза два гола на "Герена". 18-годишният нападател откри резултата в 25-ата минута след превъзходна асистенция на Георги Миланов, а в 63-ата беше точен след изпълнение на корнер.

В 90-ата минута Билал Бари вкара във втора поредна среща, за да оформи крайния резултат.

С успеха Левски събра 14 точки и вече се намира на 12-то място. Пирин вече е на дъното с едва 8 пункта. В следващия кръг столичани имат тежко гостуване на Черно море, докато "орлите" приемат Царско село.

В друг мач от кръга  по-рано днес Арда и Славия завършиха 1:1 в Кърджали. "Белите" поведоха още в 16-ата минута чрез Мартин Сораков, а след почивката Милен Желев (71‘) донесе точката за домакините след асистенция на Спас Делев.

В класирането Славия е на 4-то място с 20 точки, но няма победа от четири поредни срещи – загуба и три ремита, докато Арда заема 10-та позиция с 11 пункта. Отборът от Кърджали е в същата серия като столичани.