Димитров и Рубльов с победа на двойки в Монреал

Те победиха шампионите от "Уимбълдън" в първия кръг
10 авг 2022 09:07, Елка Василева
8
Снимка: архив, БГНЕС

Григор Димитров и Андрей Рубльов започнаха с победа участието си на двойки на турнира по тенис на твърда настилка в Монреал от сериите "Мастърс 1000" с награден фонд близо 6 милиона долара.

В мач от първия кръг българо-руският дует надделя над шампионите от "Уимбълдън" Матю Ебдън и Макс Пърсел с 3:6, 6:2, 10-8 за 73 минути игра, предаде БТА. Това бе втора победа за деня за Димитров, който преди това елиминира на сингъл представителя на домакините от Канада Алекси Галарньо в два сета.

Двубоят започна по-добре за Ебдън и Пърсел, които се възползваха добре от липсата на сработеност у Димитров и Рубльов и бързо натрупаха преднина от 5:1 гейма. Българинът и руснакът спасиха три сетбола в седмия гейм и направиха пробив в осмия, за да намалят до 3:5, но веднага след това отново загубиха подаването си, което даде откриващата част на австралийците.

Във втория сет обаче Димитров и Рубльов започнаха да показват класата и защо и двамата са в топ 20 на световната ранглиста на сингъл. Българинът и руснакът взеха втория сет с 6:2 и форсираха дълъг тайбрек, който да определи победителя.

В него Ебдън и Пърсел имаха аванс в първите разигравания, за да поведат с 5:2 точки с два минипробива. Преднината им обаче се задържа минимално и след втората смяна на полетата Димитров и Рубльов реализира три поредни точки, за да поведат с 8:7. Последва ново изравняване и нова пропусната възможност за австралийците, за да могат Димитров и Рубльов да затворят мача с 10:8 точки.

Във втория кръг българинът и руснакът ще играят с поставените под номер 2 в схемата и шампиони за 2019 година Марсел Гранойерс от Испания и Орасио Себайос от Аржентина.