Пловдивският окръжен съд освободи митническия шеф Красимир Добрев, арестуван за контрабандата на голямо количество цигари през "Капитан Андреево". Вторият, за когото прокуратурата поиска постоянен арест - Михаил Млекаров, служител в транспортната фирма "Юнион транс", остава в ареста. Това съобщиха от пресцентъра на Съдебната палата.
Двамата бяха арестувани заедно с още 23 лица в началото на седмицата, след като в Пловдив бе задържан товарен камион с над 710 000 кутии цигари на стойност около 8 милиона лева.
По-късно бе открит и втори камион с единтичен товар и на същата стойност.
В съдебната зала стана ясно, че на Добрев се губят 14 пломби, едната от които е откритата на камиона, задържан в Пловдив. По данни на прокуратурата броят им съвпада с 14-те ТИР-а, за които се предполага, че са превозвали контрабандни стоки.
Окръжният прокурор Румен Попов поиска задържане под стража за двамата с аргумента, че в противен случай биха могли да извършат повторно престъпление. Престъпленията, за които Добрев и Млекаров са обвиняеми, предвиждат от 5 до 15 години затвор.
Според обвинението Добрев нарочно е сменил смяната си, за да си осигури алиби. Той е бил заменен от друг обвиняем по случая - Ковачев, който е пропуснал контрабандата през границата. По отношение на Млекаров прокурорът обяви, че заедно с търският гражданин Ремзи Караибрахимоглу, шофьор на камиона и също в ареста, е признал, че именно Млекаров му е помогнал да мине границата само за 15 минути.
В залата стана ясно още, че седем камери са засекли Млекаров да разговаря с турския шофьор, как го превежда през всички гранични проверки и е съпровождал камиона до бензиностанция, извън района на митницата.
При специализирана полицейска операция в края на миналата седмица бяха задържани два камиона с контрабандни цигари за над 16 милиона лева. Служители на реда от Пловдив, Хасково и София, заедно с БОП задържаха по случая 26 души, единият от които турски граждани. Сред арестуваните бяха 13 митничари и трима граничари, голяма част от които бяха освободени от ареста.
(БТА)

Кризата в Персийския залив отново помрачи търговията на Wall Street
Европейски авиокомпании: Високите цени на горивата ще оскъпят полетите
Кадър на деня за 19 март
Парламентът забрани промени в структурата на "Български енергиен холдинг"
Безос търси 100 млрд. долара за налагане на изкуствения интелект в производството
Д. Георгиев: Пазарът на акции у нас поскъпна твърде бързо и е нормално да видим корекция
Вселената изпраща подарък на четири зодии на 20 март
Късна емисия
Опасно време в Гърция: Гръмотевични бури и студ в южната ни съседка
Зеленски: Екипът ми пътува към САЩ - време е да подновим преговорите за мир
Секси певица се показа с Меси в леглото + СНИМКИ
Милица Дабович
Новина от "Армията": Фаетон се завръща в ЦСКА
Славия се готви да тресне Ботев Пловдив
Хьогмо обясни как Лудогорец заби 5 гола
Направиха "геврек" на Гергана Топалова в Испания
Дневен хороскоп за 20 март, петък
Билки, полезни за сърцето: как действат
Катерина Иванова: Основният симптом при жените с ендометриоза, е изключително болезнена менструация
Вкусна рецепта с риба за Благовещение
Тест с карти: Какво ще се промени в живота ви до една година?
Време е за приказки!
Защо употребяваните коли в САЩ са в пъти по-eвтини, отколкото в Европа?
Община Варна участва в работна среща на туристическия сектор в Белоградчик
Гимназисти от Варна гледаха интервю с жена, осъдена за разпространение на дрога
НАП Варна участва във форум "Кариери" 2026 на Икономическия университет
Вълна от проблеми за шофьорите на дизел
Лудогорец "удави" Спартак на "Коритото"
Пролетното равноденствие: Кога точно настъпва?
Марсоходът „Пърсивиърънс“ откри скъпоценни камъни на Марс
Статичното електричество: Нови изследвания помагат за разгадаване на мистерията
Мистериозна огнена сфера в небето над САЩ предизвика паника
Откриха нови луни около Сатурн и Юпитер
Защо НАСА отложи извеждането на ракетата за мисията „Артемис II“