IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Дигитална презентация на България ще подобрява имиджа ни в чужбина

"За жалост България и нейният образ често се свързват с негативни представи", заяви авторът на презентацията.

Дигитална презентация на България ще подобрява имиджа ни в чужбина

Над 3 хил. фотоизображения, 250 страници текст, 40 виртуални панорами и много видео епизоди са включени в CD-то "Bulgaria", което се смята за най-голямата дигитална презентация за страната ни. Дискът бе представен днес в БТА от автора си Боян Добрев.

Основна цел на проекта е да изгради образ на съвременна България, нейна своеобразна визитна картичка пред света на всяко едно равнище - икономическо, политическо, културно, личностно.

"За жалост често България и нейният образ или се свързват с негативни представи, или просто липсват", заяви авторът.

Той разказа, че наскоро се сблъскал със случай, при който наша фирма, произвеждаща продукция на световно ниво, е била помолена от чуждестранните си дистрибутори да не се обозначава създаденото от нея като българско, тъй като това би намалило шансовете й за продажба.

В този смисъл, един качествен и всеобхватен мултимедиен продукт би спомогнал много за избягването на подобна тъжна ситуация“, смята Добрев.

Впечатляващи в CD-то, което струва 10 лева, са 40 виртуални панорами от най-забележителни места в България. При тях зрителят попада в центъра на 360 градусова панорама, подобно на тази от Плевен и местейки курсора може да я разгледа, а ако реши може да увеличи всеки един от детайлите и обратно да се върне в изходно положение. Сред местата са Боянската църква, Перперикон, връх Вихрен, Копривщица, Мелник, Несебър, Рилски манастир, Самуиловата крепост в Охрид, Несебър, Русе, Видин.

Към продукта ще бъде изграден по-голям раздел за българската природа, като ще бъде увеличен броят на значимите дестинации на картата. Възможно е разделът "Travel" да се превърне в актуален справочник за културни и други събития, за дежурни магазини, банки, бензиностанции.

При възможност ще бъде създадена и версия на български език, както и на други езици, каза Боян Добрев.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
България
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата