IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Мотористи на протест днес заради поскъпването на "Гражданска отговорност"

Навсякъде акцията е насрочена за 18:00

Снимка БГНЕС

Снимка БГНЕС

Днес мотористи от цялата страна излизат на протест срещу драстичния скок на цените на “Гражданска отговорност”.

Навсякъде протестът е насрочен за 18:00, така че се очакват сериозни проблеми с придвижването в петък вечер. В София протестът е насрочен за 18:00 пред катедралния храм “Св. Александър Невски”, като се очаква да има затворени улици в центъра.

В Пловдив в 18:00 часа мотористите под тепетата ще затворят кръговото кръстовище на Пазарджишко шосе, след което ще блокират движението по Околовръстното шосе. В Бургас ще бъде блокирано кръговото кръстовище на изхода на Бургас, в посока квартал Ветрен. 

Очаква се мотористите да блокират основни пътни артерии в цялата страна, включително магистрали и подходи към тях. Протестът ще продължи един час.

В Русе се предвижда блокада на кръговото движение пред „Дунав мост“.

В Бургас сборният пункт на недоволните е кръговото до магазин „Метро“ от 18:00 часа. В Сопот мотористите ще блокират Околовръстния път между 18:00 и 19:00 часа.

Стара Загора също се включва активно в националната инициатива. Там протестът започва в 17:30 часа пред бензиностанция в квартал „Кольо Ганчев“. 

Мотообщността настоява за въвеждане на сезонни и краткосрочни застраховки за своите превозни средства. В момента застрахователите предлагат твърде ограничени възможности за разсрочено плащане. Протестиращите искат отчитане на реалния рисков профил на всеки отделен водач. Трябва да се вземе предвид и реалният годишен пробег на машините. Протестът има изцяло граждански характер и няма политически цели.

Комисията за финансов надзор и омбудсманът обявиха готовност за законодателни промени.  Исканията включват създаване на национална работна група с представители на държавата, която да включва мотообщността, институциите и застрахователите. IБГНЕС

Мотористи от Ямбол и региона също се включват в националния протест срещу високите цени на застраховката "Гражданска отговорност" за мотоциклети. Планирана е блокада на участък от републиканския път I-7 между селата Чарган и Козарево.

Организаторите от мотоклуб "Ездачите" /The Riders MC/ настояват за "справедливи и реални застрахователни условия за всички мотористи в страната и определят повишението на цените на застраховката "Гражданска отговорност" за мотоциклети с 80 процента като драстично и необосновано.

В знак на протест те ще блокират републиканския път към граничния пункт Лесово при кръстовището между селата Чарган и Козарево от 18:00 до19:00 часа. В 17,30 часа те ще се съберат на изхода на Ямбол към Елхово, колоната ще потегли към кръстовището в 18:00 часа, очаква се движението в тази посока да бъде затруднено.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
България
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата