IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Константин Проданов: Обмисляме въвеждане на по-високи данъци за втори имот


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

48
Народът е казал
преди 7 часа
Харесвам 8 Не харесвам 2
Народът е казал: Вдигни данъците и ще ядеш камъни.
отговор Сигнализирай
47
До 44
преди 7 часа
Харесвам 4 Не харесвам 3
Така е, но ще стискаш ли затворения апартамент докато чакаш внука да се роди в щатите и да се върне в България? Представи си - плащаш до сега 100 евро данък жилище. Вдигат данъчните оценки - данъка ти става 500 евро. Слагат прогресивен данък, това ти е четвърто жилище - данъка ти става 2000 евро на година. След година - още 2000 евро, в по-следващата - още 2000 евро. Междувременно даваш за ремонт на покрива, за отводняване на мазите, за пръскане срещу населоми и гризачи, за нова входна врата.
отговор Сигнализирай
46
СЪБРАЛИ
преди 7 часа
Харесвам 0 Не харесвам 0
ЗЛАТОТО НА КУП, ИЗЛЯЛИ ЗЛАТНИЯ ТЕЛЕЦ И МУ СЕ КЛАНЯТ КАТО НА БОГ.
отговор Сигнализирай
45
До 39
преди 7 часа
Харесвам 1 Не харесвам 0
Вторият имот вече е със 100% по-висок данък от първия имот (този за основно ползване)
отговор Сигнализирай
44
анонимен
преди 7 часа
Харесвам 5 Не харесвам 1
Ще плашат куче със салам. А бе, щом съм имал пари да си купя имоти, ще имам пари и данъците, ей.
отговор Сигнализирай
43
анонимен
преди 7 часа
Харесвам 5 Не харесвам 4
гласувахме за радев ,Но вече сме готови за протеста ! пак Нищо за Народа ! Даже гледа да изоца Още пара от Народа ! Олигарси Милионери и Милиардери му ръкопляскат .
отговор Сигнализирай
42
ДИГАЙ ДИГАЙ ДАНАЦИТЕ
преди 7 часа
Харесвам 4 Не харесвам 2
ТА БЕЛКЕМ НАРОДА ИЗТРЕЗНЕЕ
отговор Сигнализирай
41
анонимен
преди 7 часа
Харесвам 4 Не харесвам 1
И наемът ще скочи, за да покрие новия данък. Пък депутата с един апартамент в центъра на София (другите са на родата, на фирмата на жената...) ще си остане със същия данък. А прекупвачите ще изкарвате повече от производителя и т.н....
отговор Сигнализирай
40
До 37
преди 7 часа
Харесвам 3 Не харесвам 2
ИТ сектора е един от малкото сектори на светло. Данъци се плащат за всеки спечелен цент. Но лошо няма, нека го проверяват. Нека проверят и строителите, и майсторите, и лекарите, и зъболекарите, и частните уроци на учителите, и юридическите консултации. Изсветлете посочените сектори и няма да има нужда да де режат разходи.
отговор Сигнализирай
39
Анонимен
преди 7 часа
Харесвам 0 Не харесвам 4
Справедливо е когато данъка за втори имот в същото населено място е по-висок, при това трябва да е доста по-висок. Няма резон обаче да е по-висок, ако е в друго населено място.
отговор Сигнализирай
Новини