BGONAIR Live

Правителството ще обсъжда по-висок размер на социалната пенсия за старост


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

17
анонимен
преди 7 минути
Харесвам 1 Не харесвам 0
Първо трябва да сложат правилното име - социална помощ за старост.
отговор Сигнализирай
16
1978
преди 24 минути
Харесвам 2 Не харесвам 0
Подължавайте да насърчавате хората да не се осигуряват.На този етап само това правите.Аз със стаж 45 год. и осигуровки доста добри.С пенсия 600 евро.И във фонда със суми над 10000,00 евро не изплащат цялата сума.А смешните 47 евро до живот.А моя позната с купени 2 години стаж.Пенсия 500,00 евро и за 8 месеца ще и бъдат изплатени от фонда цялата сума.Сами приценете дали си струва да се осигурявате.А сега като увеличети отново на тези дето не работят.Още по вече наказвате другите.БЕЗУМИЕ!! ...
отговор Сигнализирай
15
sante_dog
преди 26 минути
Харесвам 4 Не харесвам 0
Социална пенсия означава че някой не е работил и/или не се е осигурявал. Т.е. преценил е че няма нужда от пенсия като остарее...
отговор Сигнализирай
14
Toni Ivanov
преди 27 минути
Харесвам 3 Не харесвам 0
Значи тези,които са спрели осигуровките по НОИ,за да се възстанявят трябва да се върнеш 5 години назад и да си платиш осигуровките,а за "социалната" пенсия,на тези които цял живот не са внесли и един лев в хазната,това правило не важи.
отговор Сигнализирай
13
анонимен
преди 32 минути
Харесвам 2 Не харесвам 1
Супер новина. Обнадеждава ме, че не всичко в сивия сектор е загубено.
отговор Сигнализирай
12
Проджект Спасител:
преди 45 минути
Харесвам 0 Не харесвам 2
Не всички 2 млн пенсионери ще умрат...
отговор Сигнализирай
11
анонимен
преди 53 минути
Харесвам 0 Не харесвам 3
Ето една добра нова формула - Социалната пенсия, при липса на стаж, става 150 ЕВРО ( 5 eur на ден). Минималната пенсия за 15г. става 300 eur, за всяка година над 15г. се получава 2% увеличение. Така някой работил 40г. ще получи 450 EUR пенсия, което е малко под нетната минимална заплата в момента. От там насетне се нанасят парите за това на какво се е осигурявал. Може да си купите до 10г. стаж, на ст-ст пълните осигуровки(вкл. тези за работодателя) върху минималната, към дата на пенсиониране.
отговор Сигнализирай
10
анонимен
преди 1 час
Харесвам 4 Не харесвам 1
Така наречената "социална пенсия за старост", не е пенсия, а вид социална помощ. Нищо не налага тя да се индексира както пенсиите и за нея важат други критерии за определянето на размера й. Минималната пенсия е нещо подобно.
отговор Сигнализирай
9
един
преди 1 час
Харесвам 9 Не харесвам 6
Насърчавайте тарикатите и приближавайте пенсиите им към тези, които са работили. После ама не искали да внасят. Крайно време е да се каже всеки да си получи това, което си е изработил. Прогонихте де що читаво има тук.
отговор Сигнализирай
8
Мунчо
преди 1 час
Харесвам 8 Не харесвам 6
При пенсиите за непълен стаж, се взема за база 15 г. потвърден стаж. Ако си работил 39 г. и 11 м и си съкратен - пенсия за 15 г. - 274 евро. Работил 25, 35, 39 - 274 евро. Ако щеш. Следователно, хората, които по една или друга причина не могат да покрият критериите за пълен стаж, няма значение след 15-та година какво правиш. А ако чакате на Pyнgьo да оправи нещата, сте големи наивници. Това е кабинет на лошите новини; не на добрите
отговор Сигнализирай
Новини