"Надежда" ("Hope") - изключително амбициозна потенциална блокбастър сензация за извънземно нашествие в сънливо южнокорейско планинско градче - разтърси филмовия фестивал в Кан в неделя вечерта и получи 6-минутна овация на крака.
Режисиран от На Хон-джин, високобюджетният епос съчетава сурова история за оцеляване и оригинална sci-fi митология. Първоначално никой не знаеше съвсем какво да очаква от заглавието.
Кръв, хаос и мистериозно създание
Съдейки по реакциите на публиката на премиерата в Grand Palais, филмът сякаш предлага по малко от всичко. Първите 40 минути изглеждат като почти непрекъснат монтаж от все по-кърваво действие, което достига кулминация с изравняването на цяло градче със земята.
Псуващи полицаи и планински жители се опитват да се справят с мистериозно създание, което е разкъсало дома им на парчета.
Докато загадката се разгръща, се появява извънземна раса с неясни намерения. Филмът включва и един от най-дивите моменти, които Palais вероятно някога е виждал - възрастен мъж описва срещата си с извънземните, докато е бил по голяма нужда в гората. Опитвайки се да не издава звук от нито един от двата края на тялото си, той обяснява на полицай какви мерки е взел, за да не получи... диария. Е, не е най-странното нещо, което сме виждали във филм.
Още по-безумното? Публиката обожаваше филма, пише Variety. Зрителите, облечени в елегантни костюми и скъпи рокли, се смееха гръмко в залата, описвана като "храма на киното".
Звезден актьорски състав и силен фестивален шум
В "Надежда" участват Хуанг Джунг-мин, Зо Ин-сунг и Хо-йон Джунг, както и Майкъл Фасбендер, Алисия Викандер, Тейлър Ръсел и Камерън Бритън.
Филмът е четвъртото заглавие на На Хон-джин, което се представя в Кан, но първото му в конкурсната програма.
Още преди фестивала "Надежда" се очерта като едно от най-шумните заглавия в селекцията.
Завръщане в Кан за На Хон-джин
На Хон-джин за първи път идва в Кан през 2008 година с "Преследвачът" ("The Chaser"), който е показан извън конкурса. Той се завръща през 2011 година с "Убиецът" ("The Murderer" / "The Yellow Sea") в секцията "Особен поглед" ("Un Certain Regard"), а през 2016 година отново е на фестивала с "Плачът" ("Goksung"), представен извън конкурса.
От актьорския състав Фасбендер, Викандер и Джунг-мин са били в Кан многократно - Фасбендер за първи път през 2008 година с пробива си "Глад" ("Hunger"). За Хо-йон, Ръсел и Бритън това е първият филм в официалната селекция.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Енергийната карта на Западните Балкани придобива нови очертания с подкрепата на САЩ
Специалният пратеник на Белия дом отива в Гренландия "да завръзва приятелства"
Бюджет 2026: Край на автоматизмите в заплатите, съкращения в администрацията
Мелони призовава ЕС за гъвкавост в бюджета във връзка с енергийните разходи
Експерт: AI помага в анализа на корпоративни документи, но контролът е при човека
Jaguar и General Motors обмислят производство на военно оборудване за Великобритания
Благомир Коцев: Имаме силни аргументи Варна да е домакин на "Евровизия 2027"
12-годишно момче загина при челен сблъсък с кросов мотор край Провадия
Мечка уби човек на Витоша: Важни съвети за безопасност при среща с хищник
Старите български занаяти намират нов живот пред туристите в комплекса "Етър"
ВКС даде старт на делото за смъртта на 11-годишния Ангел от Лясковец
Жестока конкуренция! Левски напира за перла от Първа лига, желана от Лудогорец и ЦСКА
Чест! Босът на ПСЖ поздрави Левски и Наско Сираков за титла №27
Чистка в Реал: 6-кратен европейски шампион напуска Мадрид!
Гръм от Манчестър: Пеп Гуардиола зарязва Сити!
Сираков с ключов ход за лидер на Левски
Тотално отчаяние! Ето къде ЦСКА е пълна трагедия
Италианска торта Barozzi с ядки и шоколад
Пандишпанен кекс без захар
Марс преминава в Телец: от 19 май до 28 юни 6 зодии ще има за какво да са доволни
Неврологът акад. Лъчезар Трайков: Няма по-голям враг за мозъка от скролването
Круизната колекция на Gucci превзе Ню Йорк (+Снимки)
Хитри начини да носим черна рокля в офиса, на парти или през деня
Руски удари в Украйна: Поне един човек е загинал, ранените са над 30
Коцев внася предложението DARA да бъде удостоена със званието „Почетен гражданин на Варна“
„Beyond the Bell“ - Мост между легендите и бъдещето в бойните спортове
Нова трагедия за Иванчева: Загуби най-голямата си опора
Смениха шефа на митниците
Гълъб Донев: Увеличаваме пенсиите, запазваме размера на данъците
Мисии на НАСА изследват рекордно слънчево изригване
Откриха нов вид праисторическа коала в Западна Австралия
Радиоактивен „поздрав“ от свръхнови е открит във вечните ледове на Антарктида
Уникално откритие: Може да помогне на хората да живеят до 200 години без рак
Десетгодишно търсене на извънземни сигнали сред 70 000 звезди завърши без резултат
Има ли нещо сензационно в новите файлове за НЛО?