Министърът на отбраната Аню Ангелов каза пред журналисти, че не се притеснява от подаваните рапорти за напускане на армията, които по думите му до момента са 150.
"Имаме готовност и за повече, така че всеки, който си прави сам сметката, е добре да я направи смислено, анализирайки всички плюсове и минуси, няма да преча на никого", коментира министърът.
На 26 октомври министърът съобщи на пресконференция, че след обявяването на предложението за въвеждане на възраст за придобиване на право на пенсия от военнослужещите, около 90 души са поискали да напуснат, припомня БТА.
Няма вълна от рапорти, ще видите, че общият брой на освободените военнослужещи през 2012 г. няма да бъде по-голям от този през 2011 г., заяви Ангелов. По думите му това е нещо нормално за края на годината, когато обикновено желанието на хората да напускат се засилвало.
На въпрос дали става въпрос само за офицерите и колко общо са рапортите, Ангелов каза, че не е правил нито може да прави такива сметки и добави, че всичко зависи от индивидуалното решение на всеки военнослужещ. Министърът отрече да има практика изкуствено да се задържат рапорти и заяви, че в 14-дневен срок отдава заповедта за освобождаване.
Попитан кога ще внесе предложението по повод възложеното му от правителството да изготви и внесе предложение на Министерския съвет за посмъртно награждаване с орден "Стара планина" - първа степен, с мечове, на 19 български висши военни за заслугите им към България и приноса им за операциите в Балканската война, Аню Ангелов каза, че се подготвят документите за проектоуказите, като предложението е възможно да влезе в МС по-следващата седмица заради необходими проверки на факти.
Министърът на отбраната участва днес в ритуала на Архангелова задушница, с който беше почетена паметта на загиналите български воини. Панихидата по повод Архангелова (мъжка) задушница във Военния мавзолей-костница на Софийските централни гробища беше отслужена от Знеполския епископ Йоан.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Китай бърза да обезвреди тиктакаща бомба със закъснител за имотния пазар
ЕС все още няма емисар, който да участва в преговори с Русия за Украйна
Тръмп иска да засили икономическия натиск върху Иран, какви са вариантите му?
Кадър на деня за 16 август
АЕЦ "Козлодуй" работи без промяна в графика, предприети са мерки заради ниското ниво на Дунав
Спортните залози набират популярност в плановете за забогатяване на поколение Z
Растения срещу комари и други насекоми
Емоции, грация и медали: България се представи отлично във Франкфурт (СНИМКИ)
Илияна Йотова: Българският трибагреник отново е на световния връх в художествената гимнастика
ЦСКА разби "Ботев" (Вр) с 5:0 с човек по-малко
Чуковете пропиляха два гола аванс срещу Бърнли
Емоционално и с гордост! Президентът Илияна Йотова поздрави гимнастичките ни
Илиана Раева с много силни думи за грациите ни
Дунав обърна Локо Пд на Лаута
Треньорът на Ботев Враца посочи грешката на отбора му срещу ЦСКА
В Испания: Сити и Барса се разбраха за Родри!
Таро карта за 17 август, понеделник - Луната
Дневен хороскоп за 17 август, понеделник
Седмичен хороскоп за 17 - 23 август: Емоции за Лъва
От една мечта до собствен бранд – историята на Силвия и Studio REFORMER Vibe
5 насекоми, които са полезни за градината
Седмична таро прогноза за 17 - 23 август
Отити при децата през лятото – рискови групи, профилактика и клинични особености
УМБАЛ „Лозенец“ представя преживелищни подходи в психотерапията
Билки-репеленти срещу насекоми
Първа двойна трансплантация у нас: Лекари от ВМА присадиха черен дроб и бъбрек
МЗ намали заплатите на директорите на държавни болници
ББА поиска анализ и обществен дебат преди административната реформа в здравната система
Езиковата мрежа на мозъка е по-голяма, отколкото се смяташе, откриха учени
ЦИК: Машините, на които ще гласуваме през октомври, са с изтекла гаранция
Портних: Дори картинките не са на Коцев. Ние му ги оставихме. Той просто ги наследи.
Златен медал: Стилияна Николова е световна шампионка на бухалки
На 28 юли 2061 човечеството ще види Халеевата комета
През това лято във Варненска област данъчните са разкрили над 250 нарушения на търговци