"Президентът Румен Радев нямаше друг избор, освен да избере БСП за трети мандат. Той не гледа от гледната точка на обществото, а от тази на третия си мандат. Тук се правят сметки". Това каза в ефира на Bulgaria ON AIR политологът Георги Киряков.
Според него възможността да се състави правителство е равна на нула.
"Играха се неприятни игри на противоречия. ГЕРБ и ДПС добре разбират играта в политиката. Демократичният инстинкт на българина го няма и не е създаден. Ние си търсим модела на силната ръка - който го е осъществявал, той е печелил дотук", каза политологът.
"Има нещо много по-силно от моделите, което е народопсихология. Трябва може би цялото младо поколение да поживее навън и да се върне. Има място за нов политически проект, Кирил Петков ще е новият месия", заяви още Георги Киряков и допълни: "Пак ще се стигне до уговаряния, но в парламента може да има една група партийци, които да са яростна опозиция и няма да позволят да се чуе нито една разумна дума и ще крещят, че трябва да се върнем към изконните ценности".
"Стигнахме до третия мандат, той е губещ и който и да го вземе това е "пробита кофа". В един момент трябва да мислиш за държавата. Третият мандат е загубен", коментира политологът Любомир Стефанов"Ситуацията е такава, че никой самоуважаващ се човек не би застанал отпред, за да каже "стреляйте по мен". Всеки от депутатите трябва да има ясно съзнание, че отговорността е негова. На мен ми е неразбираемо как всички са наясно, че България е в трудно положение, но не намират решение. В момента гражданите искат техните интереси да бъдат детайлно представени, което означава коалиция", подчерта той.
Любомир Стефанов смята, че експертите не са спасители.
"Очаквам да видя проява на диалогичност, твърде конспиративно е да се говори за това, че държавата върви към президентска република. Стига сме търсили такива крайни обяснения. Две в едно избори са риск", заключи той.

Кадър на деня за 20 юни
Как ястребовата политика на централните банки влияе на пазарите на акции?
Преломен момент настъпва във войната в Украйна
Енергийният министър очаква споразумението с "Боташ" да се предоговори до един-два месеца
Империята на ислямската гвардия ще спечели най-много от отмяна на санкциите срещу Иран
Иран пак затвори Ормузкия проток
Забрани и традиции за църковния празник на 21 юни
Венеция удря туристите с нова шокова такса до 50 евро
14-годишен футболист почина по време на мач
Вулканът Семеру изригна: Миньор е с тежки изгаряния
НА ЖИВО: Тунис – Япония - СЪСТАВИ
Стана ясна заплатата на легендарен треньор, ако се върне в Атина
Спортът по телевизията днес, 21 юни
Мачовете по телевизията днес, 21 юни
Германия удари Кот д'Ивоар в 94-ата минута и спря прокобата
ПО МИНУТИ: Германия - Кот д'Ивоар 2:1
Нумерологична прогноза за 21 юни
Седмична таро прогноза за 22 - 28 юни
Дневен хороскоп за 21 юни, неделя
Седмична нумерологична прогноза за 22 - 28 юни
5 любопитни ритуала за 21 юни, когато настъпва астрономическото лято
3 слънчеви десерта за 21 юни – ден на лятното слънцестоене
Нидерландия разби Швеция с 5:1 на Мондиала
И тримата пострадали работници на АПИ са с опасност за живота
Седмичен хороскоп 22 юни - 28 юни 2026
Зеленски върна отличието "Орден на Белия орел" на Полша
Утре настъпва Астрономическото лято
Цените на горивата у нас вървят надолу
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път
НАСА разширява партньорството си с частния сектор за сателитни данни