На участниците във форума ще бъде предложен проект за документ, озаглавен "Превенция и борба срещу корупцията чрез гражданското образование в българското училище. Основни насоки и препоръки за периода 2004-2007 година". Той е подготвен от работна група на Коалиция 2000 и е адресиран до образователните институции и всички държавни и местни власти, граждански организации, медиите и деловите среди, които пряко или косвено са ангажирани с политиките и мерките за превенция на корупцията в българското общество и образованието на младите българи.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.Въвеждане на антикорупционно образование ще се обсъжда на семинар
Форумът ще се проведе на 18 януари
14.01.2005 | 13:08 ч. Обновена: 30.04.2025 | 01:33 ч.
1

Въвеждането на антикорупционното обучение във висшите и средните училища и на антикорупционните мерки в образованието ще са сред темите на обществения форум "Образование и антикорупция", организиран от Коалиция 2000 на 18 януари в резиденция "Бояна", обявиха организаторите. По време на срещата ще бъдат представени и обсъдени материали и резултати от работата на неправителствени организации по проекти по програмата "Гражданското общество срещу корупцията" на Коалиция 2000 през 2003 2004 година. Материалите са свързани с основни проблемни области като корупция в сферата на образованието, антикорупционното обучение, добрите практики за въвеждане на посредничеството като средство за разрешаване на конфликти и превенция срещу корупцията във висшите и средните учебни заведения.
Напиши коментар
Към коментарите
Новини
-
Безумие: Линейки бързат да спасяват животи, глобяват ги за превишена скорост
-
Сърбия заплашена от Брюксел, ако Вучич отиде на парада в Москва
-
18-годишният Стилян, на който взеха 800 лева за репатрак: Изгавриха се с мен
-
Тръмп ще съди "Ню Йорк Таймс" за "незаконно поведение"
-
Пет неща, които да имаме под ръка при масово спиране на тока
-
Експерти предупреждават САЩ: Гответе се за нова пандемия
-
Първа в ЕС: Унгария напуска Международния наказателен съд
-
Руски военновъздушни сили понесоха тежки загуби в Украйна
-
Путин: Ще се борим с тези, които оправдават престъпленията на нацистите
-
Кремъл: Русия е готова за масова мобилизация като през Втората световна война
-
Медведев циничен пред ученици, описа българите и поляците като "тълпа"
-
ВВС: Има отклонение в работата на една от системите на българския F-16
-
Руски военновъздушни сили понесоха тежки загуби в Украйна
-
Усик зове Доналд Тръмп: Отвори си очите за Русия!
-
Оставаме, но намаляваме: Населението се топи и през 2024 г. - с над 8000 души
Образование
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата