IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Сърбин си хареса стюардеса и... подаде сигнал за бомба в самолета

Не искал момичето да напуска страната

Сърбин си хареса стюардеса и... подаде сигнал за бомба в самолета

65-годишен сърбин призна пред съда в събота, че е подал фалшив сигнал за бомба, за да попречи на стюардеса от самолет на Луфтханза да напусне страната, защото се надявал, че тя ще излезе с него, предаде Ройтерс.

130 пътници и петима души от екипажа бяха евакуирани от полет LH 1411 в четвъртък, преди самолетът да отлети от Белград за Франкфурт. Летателният апарат бе изместен от пистата, за да може част на специалната полиция да го обискира.

Говорител на прокуратурата заяви пред сръбските медии, че прокуратурата е поискала мъжът да бъде оставен в ареста в очакване да му бъдат предявени обвинения за предизвикване на паника и смут.

Мъжът заявил пред съда, че е срещнал две стюардеси и ги поканил на вечеря, но те отказали. Той особено харесал едната от тях и след като не успял да я открие в хотела, направил последен отчаян опит да я накара да не напуска страната, като се обадил за поставена в самолета бомба. Полицията проследила обаждането и мъжът бил открит един ден по-късно. /БТА/

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата