Над двеста предполагаеми членове на терористични организации са били заловени на границите на Турция с България и Гърция през последните пет месеца, съобщи валията на Одрин Юнус Сезер, цитиран от турската агенция ДХА (DHA).
Валията засегна въпроси, свързани с преминаването през граничните пунктове на членове на терористични организации и трафика на мигранти, в изказване след среща с директори на държавни институции, посветена на обществения ред.
По думите на Сезер през последните пет месеца на границата на Турция с България и Гърция са арестувани общо 210 заподозрени членове на различни терористични организации. В същото време той посочи, че преминаването на нелегални мигранти през границата е намаляло.
"Особено по маршрута през Одрин се наблюдава намаляване на миграционния поток с 90 процента. Това е много значимо число. Това показва, че предприетите мерки са точни", каза валията и подчерта, че борбата с трафика на мигранти продължава без прекъсване.
"Тази година сме заловили 8467 нелегални мигранти през изминалите пет месеца. 3021 души сме заловили само през май, което е с 50 процента повече в сравнение с миналата година", посочи той.
Сезер заяви също, че интензивността на преминаванията на пътници и превозни средства през граничните пунктове продължава да се увеличава.
"Имаме 10-процентно увеличение на броя на превозните средства през първите пет месеца на годината, което съответства на 1 475 273 влизания и излизания на превозни средства. През май са влезли и излезли 440 540 превозни средства, което също е увеличение от 10 на сто в сравнение с миналата година", каза той.
По думите на валията се наблюдава и значително увеличение на иззетите наркотици.
"През първите пет месеца на 2024 г. в Одрин има увеличение от 71 процента на конфискациите на наркотици в сравнение с предходната година", каза Сезер, като посочи, че са иззети най-вече канабис, кокаин, екстази и синтетични наркотици.
"Само през май на нашите гранични пунктове заловихме 641 килограма канабис", посочи той, добавяйки, че 17 души са арестувани в тази връзка и много хора се разпитват..
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Драпати наследява армия с натрупани проблеми и очаквания за реформи
Кевин Уорш печели време, но изпитанията за Фед тепърва предстоят
Американските индекси приключиха сесията в сряда с минимални понижения
Страните от ЕС отново не са се споразумели за новия пакет от санкции срещу Русия
Йонко Чуклев: Kimi K3 показва, че Китай може да наваксва бързо в AI надпреварата
Световната икономика е притисната от енергийна криза на три фронта
Рецепта за хрупкави пилешки филенца в еър фрайър
Огън край Асеновград обхвана част от депото за отпадъци, 50 пожарникари се борят със стихията
Слави Трифонов: Всички трябва да се информираме къде е най-близкото бомбоубежище
Откриха Асен и Наталия: Мъжът, отвлякъл доведената си дъщеря, е задържан
Янев бори стреса в ЦСКА с "Теория за алтернативната загуба"
Уникалният ЦСКА търси скалп №20 на чужда земя!
Гордият Левски доминира и играе европейски футбол
Треньорът на Университатя се самобичува след пердаха от Левски
Румънците остават оптимисти след боя от Левски
ЦСКА и Лудогорец излизат за своите евро битки днес
9 идеи за свежи и леки рецепти
Таро карта за 23 юли, четвъртък - Сила
Нумерологична прогноза за 23 юли
Защо избрахме бунгало за семейната си почивка и не съжалихме
Френски бадемов сладкиш
Златен петък: Късмет и щастие за 3 зодии на 24 юли
Ива Милева: Най-трудното по пътя към диагнозата е неизвестността, докато чакаш да разбереш какво ти е
На какво се дължи хъркането?
33 000 души на година губим заради мозъчни заболявания
Нова ваксина срещу фентанил може да защити от опасни синтетични вещества
Д-р Елена Домусчиева: Хроничната венозна болест не бива да се подценява
ЕМА одобри първото лечение за невроповеденчески симптоми при синдром на Рет
Агитките на Черно море и Спартак готвят шествия преди дербито в неделя
След дъждовете вчера - днес времето ще е предимно слънчево
Гише „Местни данъци“ в Община Варна се наводни, няма да работи с граждани до края на седмицата
Виц на деня - 23 юли
Лятната сцена на Кукления театър във Варна се срути заради пороя
Коцев за проливния дъжд: Над града са се излели 51,9 литра на квадратен метър