Паркоместа само за мъже бяха отворени в Германия. Причината за подобно решение на властите в град Триберг е сложността на самите паркинги, където с маневрите могат да се справят само представавители на силния пол.
Това решение обаче веднага предизвика бурни протести сред жените, като вече се обсъждат и евентуални съдебни искове.
"Мъжките" места за паркиране са обозначени със специален символ и на тях нямат право да паркират жени. За да излязат от ситуацията, авторите на тази идея обявиха, че в случая не става дума за дискриминация спрямо по-слабия пол, а за рекламна кампания.
Идеята за подобно нещо е на общинския служител Галус Щробел. Според него има достатъчно места, на които жените могат да оставят автомобилите си. А означените само за мъже се намират на такива места, на които за да паркираш, трябва да направиш няколко маневри.
"Да, това е намек, че мъжете карат по-добре и съответно паркират по-добре", заяви Щробел и продължи:
"В крайна сметка обаче всичко е една шега, която може и да обиди някои дами. Може пък да ги накара да се опитат да паркират на „мъжките” места, така че ако искат нека се пробват. Глоби за подобно нещо няма”.
Според представители на феминистки организации в случая става дума за чиста провокация, която трябва незабавно да бъде дадена на съда. Дамите са категорични, че по нищо не отстъпват на мъжете зад волана и доказателство за това са застраховките в Европа. Те са с по-ниски цени за жените, тъй като те карат по-внимателно, паркират по-добре и причинавят по-малко произшествия, твърдят дамите.
Любопитно е и друго – в Германия от доста време има места за паркиране само на жени, които са обозначени със специален знак. Те обикновено са на големите градски площади, добре осветени са и се намират под непрекъснато видеонаблюдение. Това се прави, за да може властите бързо да реагират при евентуално нападение над представителите на слабия пол.
Още любопитни новини от света на автомобилите вижте в Automedia.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
ЕК разкри план за бързо учредяване на компании с лесен достъп до единния пазар
Купуваш билет за секунди: Eventim.BG вече предлага плащане с Revolut Pay
Депутатите ограничиха проверка на платежоспособността на клиентите за небанковите дружества
Окончателно: Великденските и коледните добавки стават задължителни всяка година
Унгария се подготвя за битката след изборите
Пазарът на изкуство и луксозни стоки засега устоява на геополитическите сътресения
Дадоха на съд секретар на СИК, преправял резултати на изборите през 2024 г.
Редовната консумация на този тропически плод подобрява метаболизма за 3 месеца
Четири зодии получават подкрепата на Вселената на 19 март
ЦСКА - "Левски" на Светли понеделник, БФС обяви програмата до края на сезона
Над 1500 сорта минзухари предлага оранжерия в Латвия
Винисиус с тежки закани към Байерн Мюнхен
Трент: Сега всеки мач е финал за Реал Мадрид
Ван Дайк надъхва Ливърпул
Деклан Райс горд от Арсенал
ОФИЦИАЛНО: Ето кога е Вечното дерби ЦСКА – Левски
Героят на ПСЖ: От самото начало не оставихме шанс на Челси
Ново начало за 3 зодии на 20 март – пролетното равноденствие
„От семенцето до чинията“ от Мишел Дормъди
5 минималистични хит тенденции в маникюра за 2026
5 ежедневни навика за по-добър живот
Duran Duran с концерт в София на 1 юли 2026 година
Печено дърпано свинско с горчичен сос
Започва обработка против кърлежи на обществени терени във Варна
Европейската комисия с идея за нов единен набор от корпоративни правила
Вижте кой ще получи по 20 евро за гориво
Полицията с подробности за спецакцията срещу контролирания вот във Варненско (СНИМКИ)
Дават близо 200 000 евро за пролетни културни събития във Варна
Областният управител на Варна с остра позиция за спецакцията срещу купуването на гласове
Възможен ли е извънземен живот на луни, реещи се в мрака на Космоса?
61 години от първата разходка на човек в открития космос
Учени разгадаха мистерията на нестабилната магнитосфера на Луната
Откриха градивни елементи на ДНК и РНК в проби от астероида Рюгу
Експерти: Можем да отглеждаме картофи на Луната
Най-силната магнитна буря за последните два месеца ще удари Земята