Volkswagen представи всъдеходна версия на новия Tiguan, оборудвана с хибриден силов агрегат. Пред публика моделът с името Tiguan GTE Active Concept ще се появи на стартиращия днес автосалон в Детройт.
Машината е изградена на базата на коцепта Tiguan GTE Concept, показан през есента на 2015 г. във Франкфурт. От прототипа GTE Active се отличава по защитата на каросерията, всъдеходните гуми и подобрената геометрия. Пътният просвет до цели 243 мм.
В силовия агрегат на Tiguan GTE Active Concept влиза 1,4-литров бензинов двигател с мощност 150 к.с., два електромотора – с 54 к.с. отпред и със 115 к.с. отзад, специално подготвена за работа с хибриди DSG трансмисия, както и комплект литево-йонни батерии с капацитет 12,4 кВт/ч.
Общата мощност на агрегата е 225 к.с., а с едно зареждане машината може да измине 928 км.
При стартиране на силовия агрегат сработва само задния електрически мотор. Шофьорът може самостоятелно да включи и предния, което превръща GTE Active Concept в автомобил с 4х4. При този режим прототипът може да измине 32 км на електричество, като скоростта не трябва да превишава 112 км/ч.
Електрониката на Volkswagen Tiguan GTE Active Concept разполага с няколко режима на работа. Два са за движение по стандартни пътища – комфортен и икономичен, а три са всъдеходни – за движение по камъни, пясък или кал. Отделно има спортен режим, както и режим за движение по сняг. Налице е и режим, при който батериите се зареждат от бензиновия мотор.
Освен това прототипът е получил LED светлини, специална боя на каросерията, допълнителни светлинни елементи на покрива и нова мултимедийна система MIB. Тя включва 9,2-инчов дисплей с тъчскрийн, система за управление с жестове и функция за интегриране на мобилни устройства със системите Android Auto и Apple CarPlay.
Серийната версия на второто поколение на Volkswagen Tiguan бе показана през есента на миналата година във Франкфурт. През 2017 г. се очаква да видим и модификацията на всъдехода със 7 места. Все още не е ясно кога на пазара ще излезе хибридният вариант.
Още снимки вижте в Automedia.bg

Xpeng отчете първа тримесечна печалба, но представи слаби прогнози
Uber ще вложи 1,25 млрд. долара в изграждането на автопарк от роботаксита на Rivian
Банката на семейството, давало пари на императори и папи, може би отива за продажба
В Европа се очертава криза с торовете заради войната с Иран и зависимостта от Русия
Рамазан Байрам в Хасково: Джамиите в града се оказаха тесни за мюсюлманите
Агресия в училище: Ученици се сбиха, охранител бие седмокласник (ВИДЕО)
Нови влакове в България: Електрически мотриси за 327 млн. евро тръгват това лято
Пясъчен облак от Сахара преминава над Гърция
Двойно над нормата пестициди във вносния аржентински слънчоглед у нас
Проблем за Ливърпул: Салах се контузи
Мачовете по телевизията днес, 20 март
Плеяда от звезди: Тухел обяви избраниците си за Англия
Категорична оценка: Звездно трио няма място в ЦСКА
Христо Янев предприема голяма промяна в ЦСКА
Левски се разделя с твърд титуляр?
Постна баклава за Благовещение
Храни за късмет за пролетното равноденствие
Финансови постъпления очакват тези 4 зодии през април
12 идеи за домашно спа с малък бюджет
Ново имерсивно шоу в MINA Sofia показва архивни кадри от първите мисии на българските космонавти
6 неустоими рецепти с пармезан
Световни звезди пристигат във Варна за 100-годишнината на ММФ „Варненско лято“
Общинският бюджет ще покрие 2/3 от парите за увеличение на заплатите в "Градски транпорт"-Варна
Какво ще бъде времето в събота?
7-годишно дете е в тежко състояние след падане от скала
Студенти от пет държави са на обучение във ВВМУ във Варна
Китай набеляза вулканичен район за първото си кацане на Луната
Космическо чудо: Мисията Proba-3 е спасена след месец „клинична смърт“
Сблъсък на две планети с размерите на Земята е наблюдаван на 11 хил. светлинни години от нас
Пролетното равноденствие: Кога точно настъпва?
Марсоходът „Пърсивиърънс“ откри скъпоценни камъни на Марс
Статичното електричество: Нови изследвания помагат за разгадаване на мистерията