Заради расистки скандал спряха мач в Шампионската лига

Двубоят ПСЖ – Башакшехир ще се доиграе днес
9 дек 2020 09:54, Елка Василева
69

В осма група на Шампионската лига по футбол се разрази огромен скандал на мача ПСЖ - Башакшехир, който бе прекъснат в 14-ата минута.

Причината бе расистка обида от четвъртия съдия - румънеца Себастиан Култеску, към помощник треньора на турския отбор от Камерун Пиер Уебо.

Футболистите от Истанбул напуснаха терена и бяха подкрепени от домакините, които също се прибраха в съблекалнята.

Двубоят ще бъде доигран днес с нова съдийска бригада.

В другия мач от групата Лайпциг надигра Манчестър Юнайтед с 3:2. Класирането в групата ще стане ясно на по-късен етап.