Родители на ученици от столичното 51-во СОУ "Елисавета Багряна" категорично подкрепиха директора Асен Александров след скандала с разпространените му голи снимки.
Според тях фотосите са манипулация и разпространението им е целенасочена атака срещу него. Те дори са готови и на крайни мерки и също да свалят дрехи в негова защита.
"Не вярвам, че са автентични. Това служи за постигане на цели на някого и е много недостойна постъпка", заяви майка на ученик от училището. Тя допълни, че Александров прави всичко възможно за развитието на училището и спокойствието на децата.
"Искат да опетнят училището и директора. Целият клас на сина ми е категоричен, че не е възможно това да са снимки на директора", подчерта пред bTV майка на момче в 11 клас.
Друга пък отбеляза, че дори снимките да се окажат истински, за нея няма да е огромен проблем, тъй като става дума за личния му живот. Според нея става дума за целенасочена атака срещу Асен Александров.
Родителите не искат Александров да се оттегли от поста си на директор и го определиха като "достоен човек, дал много на образованието". Според тях "голата акция" е опит да бъде омерзен.
Те допълниха, че е възможно да има и политически елемент, тъй като Асен Александров бил спряган за член на служебния кабинет.
"Ако ще погледнат на образованието сериозно, и ние сме готови да се съблечем", изрази готовност друга майка.
Вече е започнала и петиция в защита на директора, която е събрала над 700 подписа. Тя ще бъде представена на регионалния инспекторат, който прави проверка по случая.
Dnes.bg припомня, че Софийската районна прокуратура разпореди проверка на информацията за публикуваните снимки на интернет страницата на 51-во СОУ.
По първоначални данни трите снимки са били качени на сайта на школото на 5 януари и досега по всичко личи, че са автентични. Въпреки че са останали в мрежата за много кратко време, по-голямата част от учениците и учителите са ги свалили на собствените им компютри и телефони.
В хода на проверката прокуратурата ще удостовери и автентичността на изображенията, както и кой е техният разпространител. МОН също прави проверка по скандалния случай. Самият Александров подаде оставка като съветник в МОН.
"Вярвам в прокуратурата и очаквам след проверката името ми да бъде изчистено от всякакви съмнения и недостойни обвинения", написа той в мотивите за оттеглянето си.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
SK Hynix обмисля потенциално листване за 10 млрд. долара в САЩ
На 31 март започват изложенията ТЕХНОМЕБЕЛ и ЕКСПОМЕБЕЛ
Австралия и ЕС подписаха историческо споразумение за свободна търговия
Украйна удари военни бази в Крим, Русия извърши поредна атака с дронове и ракети
С възхода на автономните коли се появява един фундаментален проблем
Кадър на деня за 23 март
Откриха 1 кг кокаин при акцията на ГДБОП срещу фалшивото евро
Защо в един час има 60 минути - причината е на 5000 години
ИПБ: 30% от жертвите на пътя умират в дървета, стълбове и мантинели
Шоубизнесът в Турция е в траур заради смъртта на известен певец и продуцент
Синя магия: Левски почти се изплати към държавата
Ивайло Чочев влезе в елитен клуб
Наливат милиони в Левски!
Посочиха стълба на Левски в битката за титлата
ЦСКА плаща поне 1,3 млн. евро на Ботев Пловдив
Левски продава две от големите си звезди
Пайети и минимализъм от Miu Miu за есен-зима 2026-2027 (+Снимки)
Паста с телешко месо
Нумерологична прогноза за 24 март
Таро карта за 24 март, вторник
Театър „София“ подарява -50% отстъпка за 27 март – Световния ден на театъра
Дневен хороскоп за 24 март, вторник
Изтича срокът за заявления за гласуване в чужбина за изборите на 19 април
Преди 825 години Цар Калоян освобождава Варна
Има 200 хиляди избиратели повече за изборите през април, отколкото е населението в страната
Дрон се разби в Литва, правителството свиква Комисията по национална сигурност
Съдът дава ход на делото срещу Благомир Коцев
„Алфа Рисърч“ и „Маркет Линкс“: 54% от българите излизат да гласуват, Радев отново води
Нова метафора за квантовата механика: Вселената не се разклонява, а се разцепва на фрагменти
Американска частна компания ще осъществи първото кацане на астероид през 2029 г.
ЕКА си купи място в ракета на SpaceX: Какво стои зад това решение
Учени откриха продукт, който може да предпази червата от нанопластмаса
23 март 2001 г.: Денят, в който космосът се превърна в океан за станцията „Мир“
Най-самотните места във Вселената може да са идеални за извънземен живот