Манчестър Юнайтед унищожи жалкия Арсенал

Шампионът на Англия разгроми разпадащата се дружина на Венгер с 8:2
28 авг 2011 20:05, Красимир Ангелов
56

Манчестър Юнайтед не остави и капчица съмнение за сериозните проблеми в състава на Арсенал и размаза отбора на Арсен Венгер с 8:2 в мач от третия кръг на английската Висша Лига, игран на стадион "Олд Трафорд".

"Червените дяволи" имаха категорично преимущество през почти целия мач, докато защитата на "артилеристите" бе тотално неорганизирана и правеше грешка след грешка.

Въпреки това мачът можеше и да има поне малко по-различно развитие, ако Робин ван Перси не бе пропуснал да вкара от дузпа в средата на първото полувреме.

Преди това Дани Уелбек бе открил резултата, а след това Ашли Йънг и Уейн Руни направиха 3:0. В самия край на първото полувреме Тио Уолкът върна един гол, а след почивката Арсенал имаше две добри атаки.

Юнайтед обаче отново вдигна темпото и вкара нови три гола в рамките на само 6 минути. Уейн Руни вкара за втори път от фаул, а след това се разписаха Нани и Парк.

Робин ван Перси върна още един гол, но десет минути преди края Уейн Руни оформи своя хеттрик от дузпа. В даденото от съдията продължение Юнайтед вкара и осми гол, след нов прекрасен удар на Ашли Йънг.

Арсенал пък за пореден път завърши мача с човек по-малко заради червения картон на Карл Дженкинсън.

След победата си Манчестър Юнайтед излезе начело в класирането с по-добра голова разлика от Манчестър Сити, докато "артилеристите" остават в дъното със само една спечелена точка.