Атлетико Мадрид и Спортинг с победи в Лига Европа

"Дюшекчиите" биха с 4:2 Валенсия, португалците обърнаха Билбао с 2:1
Обновена: 20 апр 2012 14:44 | 20 апр 2012 00:34,
3
Фалкао ликува след втория си гол срещу Валенсия. Снимка: Reuters

С два гола на звездата си Радамел Фалкао Атлетико Мадрид спечели убедителна победа с 4:2 срещу Валенсия в испанското дерби от полуфиналите на Лига Европа, играно на стадион "Висенте Калдерон".

"Дюшекчиите" бяха по-добрият отбор на терена през почти целия мач и заслужено стигнаха до този успех. Той трябваше да е дори по-изразителен, но гостите успяха да вкарат по един гол в допълнителното време на двете полувремена.

Резултатът бе открит от Фалкао с удар с глава в 17-та минута, но точно преди почивката Хонас изравни също с глава.

Веднага след началото на второто полувреме Миранда вкара отново с глава, а след грешка в защитата на Валенсия Адриан Лопес направи 3:1.  В 78-та минута Фалкао вкара гол-шедьовър и Атлетико вървеше към уверена победа, но в 94-та минута Рикардо Коста с глава оформи крайния резултат.

Така Валенсия запазва известни шансове преди реванша на "Местая", който е следващата седмица.

В другия полуфинал Спортинг Лисабон обърна Алтетик Билбао с 2:1. Баските откриха резултата чрез Ортенече в началото на второто полувреме, но португалците не се отчаяха и с два гола на Инсуа и Диего Капел в последните 15 минути обърнаха резултата.