Закъсалият ЦСКА 1948 удари Лудогорец, остава ли на върха?

Като цяло домакините имаха предимство през първата част
14
Снимка: БГНЕС, архив

Закъсалият ЦСКА 1948 сензационно победи хегемона Лудогорец с 2:0 в мач от 15-ия кръг на Първа лига.

До голяма степен развръзката се реши от ранния директен червен картон на защитника на "орлите" Оливие Вердон. Той получи жълт картон в петата минута заради игра с ръка пред пеналта, но реферът Георги Димитров промени решението си след консултация с VAR и изгони бранителя.

Като цяло домакините имаха предимство през първата част, което се изразяваше в малко по-голямо притежание на топката и повече отправени удари.

Головете липсваха, но малко след почивката Ивайло Чочев откри резултата. Той шутира силно с левия крак след изпълнение на ъглов удар, топката рикошира в тялото на съперников футболист и се оплете в мрежата.