Пек, проливен дъжд, кал, много бира и качествени банди. Вторият ден на Loud Festival предложи много емоции и изпитания за над 8000 върли метъли.
Феновете на екстремната музика отново окупираха Терминал 2 на Летище "София", като първите акорди прозвучаха в 16.30.
На сцената бяха Asphyx, градусите около 30, а тревата пред сцената - поизсъхнала в сравнение с първия ден. Въпреки палещото слънце над 3000 души заеха места на поляната и ревнаха с холандската детбанда.
Зверският звук продължи с Meshuggah, като пред сцената ставаше все по-напечено. И точно в средата на сета на шведите се изсипа проливен дъжд. Част от феновете потърсиха подслон под палатките, но те бяха малцинство. До края на бруталните им изпълнения само се загатна какво предстои с излизането на бразилското торнадо Макс Кавалера и компания.
Кално пого, мощен рев и безкомпромисният сет на Soulfly предизвикаха във феновете асоциация с култовия хипи фестивал Уудсток.
Макс пък обра овациите с "Благодаря" на чист български, а сред най-емоционалните моменти бе, когато излезе на сцената с фланелка на бившия капитан на националния футболен отбор Стилиян Петров. Бразилският турбомузикант определи Стенли за "Super Star".
След Кавалера бе ред на Джеф Уотърс и Annihilator. Джеф показа нагледно защо е в тройката на най-добрите китаристи в света и хвърли в транс вече близо 8 000 метъл фенове. През целия сет обаче вече се усещаше, че всички очакват финала.Гръмотевичното небе щеше да се срути съвсем под рифовете на хедлайнерите от Slayer, макар и без контузения в ръката китарист Джеф Ханеман. Така при поредния си концерт у нас американският квартет заби без руси гриви.
Но едва ли на многобройните фенове на бандата им пукаше точно в този момент. Кери Кинг сигурно е останал впечатлен колко двойници имаше сред феновете.
Барабанистът на Slayer Дейв Ломбардо пък поддържаше форма с изпровизации върху The Beatles. В импровизираното мобилно студио на радио "Тангра Мега Рок" той смени инструмента и на китарата изсвири един от емблематичните химни на ливърпулския квартет "Day Tripper".
Сред най-запалените почитатели на американците бе и волейболният треньор на ЦСКА Александър Попов, който прекара време и в бекстейджа с групата.
В края на сета някои от феновете не издържаха на изпития алкохол и хвърлиха в ужас приятели, които се чудеха как ще ги изнесат от зоната на фестивала.
Пожарникарите пък насочиха маркучите към калните метъли, поне малко да отмият "кафявия тен".
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Шнабел: ЕЦБ трябва да повиши лихвите през юни дори ако има мирно споразумение с Иран
Южнокорейският индекс Kospi достигна нов рекорд на фона на смесена търговия в Азия
Министърът на туризма очаква летният сезон да бъде сходен с миналогодишния
Никола Бакалов: Облигациите за 310 млн. евро са знак за доверието на международните инвеститори към Fibank
Мирното споразумение с Иран може да отнеме няколко дни, САЩ извършиха нови удари
Ford рестартира програмата си за Европа със седем нови модела
Криза в яслите: Недостигът на медицински сестри може да закрие стотици места в София
Георги Първанов: България вече не е страна за ниски заплати
Мирът като фасада: Защо САЩ и Иран едновременно преговарят и се нападат
Демерджиев: Не можем да си позволим повече да губим животите на нашите деца
Изненада: Лидер на Ливърпул е пред трансфер в Ювентус
Лидерът на Лудогорец стана "Футболист на Футболистите" в България
Важна новина за ЦСКА и Австрия
Левски размаза ЦСКА: „Сините“ отвяха "армейците" с 8 милиона
Тайсън Фюри и Златан Ибрахимович готвят сензационна покупка на клуб от Англия
Африканци разкриха истината около Ето'о и ЦСКА
Цветове и графити: Louis Vuitton представи круизната си колекция за 2027 (+Снимки)
Задължителни подавки за Черешова задушница
5 прически с минимална поддръжка
Как да разширим малкото жилище – идеи със сгъваеми мебели
Как да преговаряте за заплатата си, ако сте на средна възраст
Генетикът д-р Балабански: Човек не може да избяга от гените си, но има начини да удължим живота си
Ето къде няма вода във Варна днес
Трагедия край Варна! Мъж се блъсна и изгоря в автомобила си
Варна отбелязва Световния ден без тютюнопушене с поредица от инициативи
Горещата вълна във Франция взе седем жертви, пет от тях удавяния
Руски медии твърдят, че България е отказала виза на журналисти за европейско по художествена гимнастика във Варна
Нарушиха желязно правило в емблематична зала в Париж заради Лили Иванова
Доказано: Хората наистина имат „трето око“ и ето къде се намира то
„Дронове глухарчета“ могат да картографират подземните лавови тунели на Марс
Ще ни позволи ли медицината да „надхитрим смъртта“?
Откриха суперземя в орбита около близко до нас червено джудже
Меркурий се е сдобил с цялата си вода само за един ден
Подводен вулкан в Тихия океан промени разбиранията за формирането на земната кора