Локомотив Пловдив спечели за първи път в историята си купата на България по футбол, предаде Gol.bg.
Отборът победи градския съперник Ботев с 1:0 на Националния стадион "Васил Левски" в София и спечели за първи път в историята си купата на България по футбол. "Железничарите" изиграха по-добре финала и заслужено грабнаха трофея.
"Жълто-черните" получиха първия шанс в двубоя още в седмата минута, когато Еберт Кардосо центрира от ляво към Антонио Вутов, но той от 6 метра с глава стреля над гредата.
Двата отбора се стремяха да бъдат максимално сигурни и да действат без излишни рискове, въпреки че "черно-белите" изглеждаха по-опасни на терена по почивката.
В 14-ата минута Момчил Цветанов се измъкна от ляво и пусна пас по тревата към Ален Ожболт на границата на малкото наказателно поле, но топката дойде зад словенеца и това позволи на вратаря Даниел Кайзер да го блокира.
Цветанов отново беше изведен опасно в ляво зад защитата на съперника в 36-ата минута, но не успя да подаде точно към непокрития пред вратата Алделхаким Буна и това позволи на Лазар Марин да избие.
Локомотивци продължиха да действат малко по-добре в офанзивен план и в 64-ата минута получиха нова възможност. Игор Банович центрира от фаул от дясно и Стивън Езе с глава стреля от десетина места, но Кайзер се разтегна и успя да избие в корнер.
Ботев отвърна три минути по-късно с опасен изстрел от наказателното поле на Александър Тонев, който профуча край целта.
В 73-ата минута "черно-белите" заслужено поведоха. Анте Аралица се измъкна в чиста позиция в наказателното поле, но в последния момент топката му беше избита от Филип Филипов. Аралица догони кълбото почти до аутлинията и пусна отличен пас към Ожболт, който от 3-4 метра триково с пета засече в мрежата на Кайзер.
Ботев отвърна бързо и в 76-ата минута беше близо до изравняването. Тодор Неделев центрира от фаул от ляво и Феребори Доре засече с глава, но Мартин Луков отклони в напречната греда, след което топката излезе в ъглов удар.
"Жълто-черните" опитаха да натиснат, но в 83-ата минута резервата Бирсент Карагарен можеше да реши всичко. Той се измъкна на границата на пеналта от опеката на Димитър Пиргов и шутира по тревата, но изстрелът му премина на сантиметри край целта.
Пет минути преди края друга резерва Васил Шопов от Ботев също получи шанс след бързо изпълнение на корнер от ляво от Тонев към близкия ъгъл на наказателното поле, но шутът му профуча над целта. До края "жълто-черните" натискаха, но така и не успяха да създадат нищо опасно пред Луков.
Вижте още новини за спорта в Gol.bg.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Volvo ще продава ексклузивно модели на китайската Lynk & Co в Европа
Държавата отново предлага на аукцион десетгодишни облигации за 150 млн. евро
Иран порази голям петролен танкер край бреговете на Дубай след поредните заплахи на Тръмп
Производствената активност в Китай се връща към растеж въпреки войната в Иран
Цените на петрола се колебаят, Тръмп може да прекрати войната без отваряне на Ормузкия проток*
BAIC стъпва на българския пазар с амбициозни планове
Бащата на починалото в болница 4-годишно дете сезира прокуратурата
Подготовка за изборите на 19 април: Организация, контрол и предизвикателства
Терзиев преобразява софийските подлези: Те са връзка между местата и хората
Селин Дион се завръща на сцената с грандиозно турне
Костадинов: ПП-ДБ - Радев - Доган и ГЕРБ превръщат България в украинска колония
Мачовете по телевизията днес, 31 март
Милиарди на "Герена": Обявиха новия собственик на Левски!
Неприятна вест застигна Левски в навечерието на шампионския маратон
Левски изпревари графика
ЦСКА готви нова звездна селекция
Реал Мадрид готви ударна селекция
Какви послания ви носят повтарящите се числа на часовника?
Изберете карта и вижте какво ви очаква в следващите три месеца
Ароматното начало на деня – как да изберете най-доброто кафе за дома
5 метода, които ще ви помогнат видимо да намалите целулита
5 семена, които нутриционистите препоръчват – помагат за хормонален баланс
Нумерологична прогноза за 31 март
Спипаха поредния наквасен шофьор зад волана във Варненско
Смениха деня на мача на Олимпик със Спартак II
Удар: Разбиха международната мрежа „Оръжия срещу канабис“ при акция в България, Гърция и Испания
Възрастен мъж загина при пожар във Варна
34 пожара са потушени през изминалото денонощие
Хороскоп за 1 април 2026
Бъдещата мисия до Луната ще постави няколко важни рекорда
Кой ще завладее Земята, ако хората изчезнат: Ето какво отговарят учените
Китай изгражда мащабна база за дълбоководни изследвания
Екипажът на „Артемис II“ пристигна във Флорида преди полета
Rocket Lab изстреля два демонстрационни сателита за европейската Celeste
Защо в началото на 2026 г. космосът ни засипа с камъни?