IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

И Дянков не щял да вдига осигуровки

Нямало завой в икономическата политика, смята министърът

И Дянков не щял да вдига осигуровки

“Финансовите министри никога не са много популярни, а по време на криза – още по-малко. Няма завой в политиката на ГЕРБ, има диалог, в който излизат нови предложения“, коментира финансовият министър Симеон Дянков пред БНТ.

Според него най-бързо се излиза от кризата, ако се води дясна политика.

„Сивата икономика винаги се увеличава, като се вдигат данъците, но ние не говорим за вдигане, а за изравняване“, заяви още финансовият министър.

"На мен въобще не ми се иска да вдигаме осигуровките", коментира още Симеон Дянков.

Той цитира изследване на KPMG, според което България е една от десетте страни с най-ниско данъчно бреме за домакинствата. Дянков посочи, че нашата страна единствена не е вдигала данъци в ЕС.

„От много години здравната осигуровка не е използвана само за здравеопазване и трябва да се види как сега това да се направи, от което пък произлезе и нов проблем – как да се балансира цялата финансова система“, посочи още Дянков.

 Средно на глава от населението в България се харчат около 50% по-малко от предвиденото, отколкото средното в ЕС за здравеопазване – с други думи трябва да се вдигнат парите за здраве, обясни финансовият министър.

„Решението за вдигането на осигуровките ще бъде временно, докогато не ни стигат приходите по други графи“, посочи още Дянков.

 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Политика
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата