За поредна година футболната инициатива "БГ Футболни проби" дава възможност на талантливи деца да покажат своите качества и да бъдат забелязани от скаути и мениджъри. Инициативата цели да се даде равен шанс на всички таланти да сбъднат мечтите си по пътя към големия футбол. Първите за годината 5-дневни проби ще се проведат от 31 януари до 4 февруари, а през лятото - от 26 до 30 юни. По традиция домакин ще бъде Националната футболна база "Бояна" в столицата.
"Вече минаха три години. Инициативата се разви. Набрахме много по-голямо звено скаути, с които вече работим, както в чужбина, така и в страната. Развихме и самите футболни проби. Включиха се още повече лектори. Целта е да дадем път на децата да се реализират и да ги научим на много неща. Работят с тях диетолози, психолози, ментори. Показваме им как трябва да се възстановяват професионалните футболисти, даваме им специални възстановителни медикаменти", заяви организаторът на инициативата и бивш вратар и юноша на ЦСКА Ивайло Крушарски в студиото на "България сутрин".
Възрастовият диапазон на децата, които могат да се включат, е голям - от 8 до 24 години. По думите на Крушарски в България преходът от юноши към мъжкия футбол е по-сложен, затова се реализират по-малко таланти, отколкото в чужбина.
"За тези три години вече има над 200 реализирани деца, които са отишли в различни клубове. В чужбина са по-малко. Голяма част от тях не знаят езика, а това е пречка. Имаме около 10 реализирани таланти, които са отишли в чужбина", посочи бившия вратар на ЦСКА в ефира на Bulgaria ON AIR.
Според него един от основните проблеми на българския футбол е, че не се работи правилно в нашите школи.
"Изоставаме в много сфери. Никой не работи с тяхната психика, няма видео анализатори - това са елементи, които са част от съвременния футбол. В България, когато децата станат на 17 години и вече трябва да преминат към мъжкия футбол, те тепърва се учат на основите", коментира той.
Желаещите да участват във футболните проби могат да се запишат чрез социалните мрежи, през уебсайта bgfootballtrials.com или на телефон 0885512790.
Гледайте целия разговор във видеото.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Черна гора и Албания напредват по пътя към ЕС
Слабото представяне на „Великолепната седморка“ започва да се превръща в проблем за Wall Street
Apple заведе дело срещу OpenAI за кражба на търговски тайни
Русия и Украйна удариха ключови пристанища за износ на зърно
Кипър планира да започне износ на природен газ през 2028 г.
Стартъпи за отбранителни технологии навлизат във веригата на доставки на автомобили и фракинг
Моджтаба Хаменей обеща възмездие за смъртта на баща си
Обедна емисия
Ръкопис на Левски, оригинален печат на БРЦК са в изложбата "За свободата на един народ"
МВР ударно проверява шофьори за нарушения по пътищата
19-годишният Цветан има спешна нужда от €200 000 за лечение в Турция: "Мечтая си за здраве"
Община Стара Загора и Съюзът на общините от Тракия в Турция възобновяват сътрудничеството си
Левски пусна в Шампионската лига защитник с клауза от 100 милиона евро
Новак Джокович каза дали отново ще играе на "Уимбълдън"
Спартак Варна подписа със защитник от Нидерландия
Вили Вуцов изригна: Дери Сити са хванати от гората! ЦСКА трябва да ги бие с 6 гола
Джиро д'Италия е струвало на България с близо 50% повече от планираното
Национал на Дания с трансфер в Мадрид
Седмична нумерологична прогноза за 13 – 19 юли 2026
„Изтрити от лицето на земята“ от Джо Спейн
Любовен хороскоп за 13 – 19 юли 2026
Италианска шоколадова торта с череши и рикота
Нумерологична прогноза за 11 юли
10 сигнала, че детето е слънчасало
Поклонението пред втория български космонавт ще е в понеделник
ДСБ избира нов председател
Разкриха подробности за инцидента, при който загина сина на Весела Лечева
Черно море обяви осмо ново попълнение
Какво ще бъде времето в неделя?
11 са загинали в катастрофи с ТИР-ове у нас от началото на май
Над 80 мистериозни същества, живеещи в пълен мрак, откриха в Австралия
Учени пресъздадоха условията в земното ядро с помощта на лазери
Престоят в Космоса може да ускори стареенето, твърдят учени
Биолози разкриха как виждат морските звезди
Китай засне за първи път неуловимата „квазилуна“ на Земята
Blue Origin търси външно финансиране от 10 милиарда долара