BGONAIR Live

НАСА разби двете сонди, които изучаваха повърхността на Луната

Двата апарата приключиха мисията си

НАСА разби двете сонди, които изучаваха повърхността на Луната

Двете американски космически сонди, които повече от година изучаваха лунната повърхност, завършиха своята мисия, като се разбиха в скала на естествения спътник на Земята, предадоха световните агенции.

НАСА реши да унищожи двата космически апарата, след като те почти изчерпаха горивото си и вече не можеха да продължат да събират необходимата информация, пише БТА.

Сондите "Еб" и "Флоу" доставяха важни данни за термалната история на Луната и нейната повърхност, които дават възможност на учените да добият по-добра представа за формирането на Слънчевата система.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Миш-маш
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата