Всеки нов автомобил преминава през серия от тестове, които имат за цел да проверят издържливостта и качеството на отделните системи и компоненти. В Nissan също провеждат такива изпитания, като стигат дори по-далеч, залагайки на нетрадиционни практики.
Новата гама от кросовъри на марката - X-Trail, Juke и Qashqai, се подлага на 150 000 различни теста, сред които и доста необичайни, разкрива официална информация от японския производител.
Така например, озвучителните системи на моделите се подлагат на 1200-дневен тест, при който се проверява качеството и издържливостта на аудиото. Силата на звука се увеличава максимално, като се пускат избрани парчета на Марая Кери и немски хаус. С песните на известната певица се проверяват високите тонове, докато електронната музика служи за тест на басите.
Това съвсем не всичко. За да се провери здравината на стъкления покрив, се имитира тест с кафява мечка, която се катери върху автомобила. Всяко стъкло се отваря и затваря от робот цели 30 000 пъти, а за проверка на издържливостта на компонентите се използва вулканичен прах, който се внася от Япония.
Чистачките се активират на различни степени непрекъснато в продължение на 480 часа, като система имитира различни атмосферни условия. Тестът на мигачите пък изисква 2,25 млн. включвания и изключвания.
Педантично е подходено и при организацията на салона. Японските инженери са проверили формата на почти всички видове бутилки на пазара, за да са сигурни, че ще паснат на отворите в корите на вратите. При проектирането на Qashqai се оказало, че пуснат наскоро на пазара студен чай се събира трудно в нишата. За да поправи грешката, компанията променя дизайна корите на вратите, като това й коства повече от 50 000 евро.
Друг любопитен детайл е тестът за практичност на материалите в салона. Кабината е подложена на изпитания, които включват умишлено изцапване с шоколад, червило, кафе и др.
Снимки от тестовете вижте в Automedia.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Ваучери за почивка и данъчни облекчения – решения за кризисния летен сезон
Служебният премиер разпореди спешна проверка на АПИ
Ще отстъпи ли държавата решенията за общините на местната власт
Инфлацията във Великобритания се е задържала на 3% в седмиците преди войната в Иран
SpaceX може да подаде проспект за IPO още тази седмица
Петролът поевтинява, докато САЩ засилват опитите за прекратяване на войната в Иран*
"Булгаргаз" и новото поскъпване на газа: Кога ще го усетят потребителите?
Гюров разпореди проверка в АПИ: Кражбата на пари за ремонти е кражба на животи
Даниил отслужи света литургия в храм "Свето Благовещение" (СНИМКИ)
Кога ще се произнесе КС за България в Съвета за мир на Тръмп
Руски дрон удари комина на електроцентрала в Естония
Капитанът на България е №1 в Полша
Възлов играч на Добруджа аут за Левски
Легендарен треньор: На националите ни ще им е трудно срещу Индонезия
Футболист на ЦСКА ще играе срещу България
Тухел с план как Англия да действа на Мондиал 2026
Интер вади 50 млн. евро за френски национал
Хитовият турски сериал „Игра на съдбата“ тръгва премиерно от 1 април
Любовен хороскоп за април 2026
Какво се прави на Благовещение
Кой празнува на Благовещение
Нумерологична прогноза за 25 март
Таро карта за 25 март, сряда
Борисов: Ние нямаме неизпълнено обещание
Иран иска да преговаря не с Тръмп, а с Джей Ди Ванс
Спор между Георги Георгиев и Атанас Славов в дебат за съдебната реформа и Сарафов
Рекорден брой участници посреща Варна за Националния детски фолклорен конкурс
Без вода остава един район във Варна днес
Горивата у нас продължават да поскъпват, има спад на потреблението
Първият космически кораб с ядрен двигател ще полети към Марс през 2028 г.
НАСА превзема Космоса: Агенцията с нови инициативи в посока Луната и Марс
Създадоха самопочистваща се тъкан, която не се нуждае от прах за пране
Краят на МКС: Ще се превърне ли станцията Axiom в мост към комерсиалния космос?
Метеор с тегло един тон избухна над Тексас, хиляди в Хюстън чуха звуковия удар
Товарният кораб „Прогрес-94“ се скачи с Международната космическа станция