Крив мерник: Юнайтед без нито един точен шут от 14 години

За последно това се случи на "червените дяволи" при 0:1 от Милан
Обновена: 11 апр 2019 08:41 | 11 апр 2019 07:40, Георги Пешев
8
Снимка: Ройтерс

Манчестър Юнайтед се опита да подкопае дъното в първия четвъртфинален двубой с Барселона в Шампионската лига.

Двата отбора изиграха много слаб за стандартите си мач, завършил 0:1 след автогола на Люк Шоу. Заслугата беше на Луис Суарес, който стреля с глава при мекото центриране на Лео Меси отляво.
Още по темата

"Червените дяволи" вече са безапелационен лидер по автоголове (8) в турнира на богатите, но те се записаха в още една нежелана графа.

Статистика на Opta показва, че това беше първият случай от март 2005 година, в който трикратният европейски клубен шампион завърши мач от Шампионската лига без нито един точен удар.

Тогава англичаните загубиха с 0:1 от Милан. Тази вечер момчетата на Оле Гунар Солскяер отправиха седем стрелби, но нито една от тях не застраши Марк-Андре тер Стеген.