Франция и Англия започнаха с тактическо реми

Джолиън Лескът и Самир Насри се разписаха за равенството 1:1
Обновена: 12 юни 2012 00:15 | 11 юни 2012 21:07,
19

Франция и Англия започнаха европейското първенство предпазливо и не излъчиха победител в първата среща от Група Д на турнира. Двата тима изиграха равностоен двубой и завършиха наравно 1:1.

"Петлите" бяха по-активният отбор през цялото първо полувреме, но Англия изненадващо откри чрез Джолиън Лескът в 30-та минута. Самир Насри обаче изравни малко по-късно.

След почивката Англия започна добре, но не стигна до голово положение. В последните 30 минути отново Франция взе надмощие, но отправи само два далечни удара чрез Бензема, които бяха спасени от Джо Харт.

Така двата фаворита в групата запазиха изходните си позиции в борбата за класиране на първите две места в групата.