Рома напълни вратата на Челси

3:1 за "вълците" срещу "сините" в тазгодишното издание на Шампионската лига
5 ное 2008 10:39,

Само в рамките на две седмици Челси отнесе два звучни и болезнени шамара - първият бе от Ливърпул във Висшата лига, а втория го нанесе пределно мобилизираният тим на Рома, побеждавайки с 3:1.

"Вълците" не само че тотално разбиха командата на Луиш Фелипе Сколари, но и се превърнаха в първия отбор, вкарал гол на "сините" в тазгодишното издание на Шампионската лига.

След едно начало изцяло диктувано от гостите, буквално от нищото Панучи откри резултата. През второто полувреме обаче нямаше кой да спре Мирко Вучинич на два пъти и резултатът стана класически.

Изключително съмнителният гол на Джон Тери 15 минути преди края на мача далеч не подейства ободряващо на гостите, а и дори и да бе обратното, червеният картон на Деко в 80-ата минута тотално прекърши гостите.