За "канарчетата" се разписаха Галчев и Бамого
Обновена: 6 фев 2013 19:48 | 6 фев 2013 19:48,
12
Снимка: Булфото Архив

Елитният Ботев Пловдив победи чешкия Дукла Прага с 2:0 в приятелски мач, който се игра в Агия Напа. Българският тим вкара двата гола в края на мача, когато се разписаха Галчев и Бамого.

Още в началото на срещата Тодор Неделев отправи много силен удар в ръцете на вратаря. После Костов получи топката в пеналта, освободи се от двама бранители и шутира силно от малък ъгъл, но вратарят Рада успя да избие топката в корнер.

В средата на първата част Луис Педро получи топката на десния фланг, преодоля трима защитници на скорост, но шутът му в близкия ъгъл срещна левия страничен стълб на вратата на Дукла.

След половин час игра се стигна до първа голова опасност пред вратата на "канарчетата". След центриране в наказателното поле футболист на Дукла свали топката с глава към Калуда, който от близо би право в ръцете на Адам Стаховяк.

След почивката пловдивчани, които са отборът с една от най-верните публики в България, бяха изключително дейни. Неделев центрира опасно по дясното крило, но малко не достигна на Дяков да засече топката в малкия пеналт.

В средата на второто полувреме Ангел Рахов и Костадин Дяков организираха приказна контраатака за Ботев, при която последният центрира в наказателното поле, но бранителят закъсня.

Четвърт час преди края на редовното време реферът правилно отмени гол на Дукла заради засада.

В 85-тата минута Борис Галчев препарира вратаря на Дукла със свирепа тупалка от близо 30 метра, откривайки резултата. Само четири минути след това Бамого завърши перфектна контра на "канарчетата", покачвайки на 2:0.