Полуфиналистката от Уимбълдън и четвъртфиналистка от Ролан Гарос Цветана Пиронкова обяви чрез социалните мрежи, че се връща на корта.
Реално Пиронкова никога не е казвала, че се е оттеглила от тениса и в последните месеци тренираше усилено с ракета в ръка. А и почти всички отказали се елитни състезателки рано или късно се завръщаха в игра. Явно тръпката и адреналинът на турнирите липсват на младите майки, се казва в материал на БНР.
„Радвам се, че имам възможността да се потопя отново в професионалния тенис. Това е първият ми досег до него от близо две години насам“, каза Пиронкова през февруари 2019 година, когато беше в София като посланик на АТР 250 турнира.
Синът ѝ Александър ще стане на две години в края на март и вероятно Цвети смята, че е достатъчно голям или да пътува с нея и баща си Михаил по турнири, или, че вече може да го повери на баби.
Пиронкова още не е оповестила програмата си, но е ясно, че ще разчита на т. нар. „защитен ранкинг“. Тоест 32-годишната българка ще започне да играе с мястото, което е заемала при последното си участие, а не от нулата.
На 6 юли 2017 година Цветана изигра заключителния си за момента мач във втория кръг на Уимбълдън. Тогава тя отстъпи на бившата водачка в световната ранглиста Каролине Вожняцки с 3:6, 4:6. Шампионката от Сидни завърши тогава годината като №166 в световната ранглиста. А последното ѝ класиране на 2 юли 2018 година я завари на 472-ото място. Най-високата позиция, която е заемала е 31-ата.
Къде ще е първият турнир и ще получи ли пловдивчанката „уайлд кард“ за турнир от календара на WTA (като Ким Клайстерс), или ще започне на някой малък турнир под егидата на ITF, подобно на завръщанията на Пати Шнидер или Вера Звонарьова? Върху това се надяваме скоро самата Пиронкова да хвърли повече светлина. Моментът за нова поява на корта като професионалистка обаче е доста неподходящ заради пандемията от коронавирус, която промени коренно ситуацията в световния тенис.
Завръщането на Цветана Пиронкова надяваме се ще запълни липсата от успешно българско участие в големите женски турнири.

Биткойнът стигна нов 11-седмичен връх благодарение на удълженото примирие
Борислав Сарафов се оттегля от поста главен прокурор
Ирена Младенова: Иновациите имат ключова роля за оцеляването на бизнесите
Китайската централна банка инжектира още средства в банковата система
Инфлацията във Великобритания скача до 3,3% заради ефектите от войната в Иран
Колко близо сме до икономии на горивата заради конфликта в Близкия изток
Астрологът Мира Кунева: Кармата на Радев е вързана със съдбата на България
Прокурорската колегия към ВСС прие оставката на Сарафов (СНИМКИ)
A1 дава повече свобода при пътуване извън ЕС с новия план Unlimited Ultra
ВСС прие оставката на Сарафов, предлагат Ваня Стефанова за и.ф. главен прокурор
42 вида лекарства от Индия иззеха на Летище "Васил Левски" в София
След брутален побой: Ултраси на ЦСКА зад решетките в Разград
Тотален погром: ЦСКА изнесе лекция на Лудогорец
Григор Димитров се изповяда: Минавам през много тежък етап!
Левскари ли са? Петиция срещу феновете на ЦСКА
Уникален! Карлос Насар стана №1 в Европа!
Левски с първи трансфер за лятото: Нападател се завръща на "Герена"
Когато родителите ви остаряват – 5 начина да изградите здрави граници без вина
Спрете да изхвърляте дрехи – умни решения за удължаване на живота им
Женски хороскоп за май 2026
Нискокалорична италианска паста от тиквички на спирали
Нумерологична прогноза за 22 април
7 признака, че някой около вас е токсичен
Андрей Янкулов: Сега ще имаме легитимен и.ф. главен прокурор за 6 месеца
Автокино се завръща във Варна на 11 и 12 май
Борислав Сарафов се отказва да е и. ф. главен прокурор
Преместват загражденията на ул. „Роза“ след сигнали на граждани
Закопчаха двама от Варненско заради пликчета с метамфетамин
Бъдещето на туризма у нас е застрашено: Има сериозна криза на пазара на труда
Най-загадъчният вулкан на планетата изхвърля злато за хиляди долари всеки ден
Драматичната мисия на „Союз-10“: Първото скачване с орбитална станция
Уникално откритие: Фрагмент от „Илиада“ намерен в египетска мумия
Учени на НАСА откриха два вида гъбички, способни да оцелеят при полет до Марс
Новите скафандри за мисията „Артемис III“ може да се забавят до 2030 г.
Хора на прага на смъртта: Сънища с починали близки носят утеха и намаляват страха