България отстъпи пред Турция на ЕвроБаскет 2022

Въпреки силната игра "лъвовете" паднаха с 87:101
3 сеп 2022 19:28, Анисия Иванова
7

Националният тим на България отстъпи пред Турция с 87:101 (29:31, 23:19, 19:25, 16:26) в среща от втория кръг в група А на Европейското първенство по баскетбол за мъже в Грузия. Поражението бе второ за българите, а турците постигнаха втора победа на шампионата в Тбилиси.

В неделя, 4 септември, от 14:30 часа България ще изиграе третия си двубой в Тбилиси срещу състава на Черна гора, а Турция ще се изправи срещу домакините от Грузия в късния мач за деня.

Александър Везенков отново бе най-полезен за представителния тим на страната, завършвайки с "дабъл-дабъл" от 28 точки, 15 борби и 4 асистенции за 37 минути на терена.

Селекционерът Росен Барчовски избра срещу турците да започнат Дий Бост, Чавдар Костов, Станимир Маринов, Александър Везенков и Емил Стоилов.

Българските национали заложиха на далечната стрелба в началото и направиха много добро първо полувреме, в етап от което имаха 7 точки аванс срещу по-класния си съперник.