Доклад за нарушения на стойност над 8 милиона лева са получили Министерството на отбраната и Софийската градска прокуратура в края на миналата седмица, предаде БНР.
Докладът е резултат от финансовата инспекция на Изпълнителна агенция „Социални дейности на Министерство на отбраната” като правоприемник на дейността на ИА „Военни клубове и информация” за периода 2006-2008 година и е изготвен от директора на Агенцията за държавна финансова инспекция (АДФИ) Гинка Драганинска.
От становищата на длъжностните лица и заключенията към доклада става ясно, че над 250 са съставените актове за нарушения, които възлизат на стойност над 8 милиона лева.
Докладът е от 9 юли 2009 г. и е предаден на Министерството на отбраната и на Софийската градска прокуратура.
Докладът обхваща ремонти на военни клубове, строителството на „военното НДК” на бул. „Скобелев” 23, дейността на военните културни институти и други.
Проверката е възложена след отстраняването на шефа на „Военни клубове и информация” Стоян Стоянов през февруари тази година.
Министърът на отбраната Николай Цонев отрече да има лично отношение в доклада за злоупотребите в Изпълнителна агенция „Социални дейности на Министерство на отбраната” като правоприемник на дейността на ИА „Военни клубове и информация”.
Пред Агенция “Фокус” Николай Цонев заяви: „За всички 14 месеца, в които съм на длъжност министър, не съм казал една лоша дума, абсолютно за никого.
Второ това е доклад, който касае период до 1 юли миналата година. След като ние направихме доклад за състоянието на агенцията при ликвидирането й, го изпратихме в Държавната финансова инспекция и те на базата на този доклад са направили проверка и са установили тези факти” – каза Николай Цонев.
На въпрос за твърденията на Стоян Стоянов, че това е резултат от „лична война” на Николай Цонев срещу него, министърът заяви:
„Не мога да коментирам, нямам никакво лично отношение към никого и съм го доказал за последните 14 месеца”.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.