IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Двете сонди ARTEMIS се добраха до Луната


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

13
до 12
преди 13 години
Харесвам 1 Не харесвам 2
Цитат от Уикипедиа:)Модулът е собственост на САЩ, но е построен в периода 1994-1998 г. в Москва, Русия. Заря е част от плана за замяна на сделката с Локхийд Мартин за Bus-1, защото е много по-евтин ($220 милиона срещу $450 милиона за проекта на Локхийд).
отговор Сигнализирай
12
до 8
преди 13 години
Харесвам 3 Не харесвам 1
Първият изтрелян модул е Заря...той е построен от Руснаците и изтрелян от тях...но е купен и е притежание на Американците...2 Руски и 3 изтрелян към МКС е Руският модул Звезда...отново купен от Американците още преди да е построен...Просто Американците решили че ще им излезне по евтино да го построят Руснаците...около 200мнл$...фактически на МКС остават само 3 модула собственост на Русия и те са незначителни като шлюзове за Союзите...всичко останало е Американско изяж се тва е факта :).....
отговор Сигнализирай
11
...
преди 13 години
Харесвам 3 Не харесвам 4
аре бе Руснаците обратно по дупките...а за ония отдолу...от 5 руски модула на МКС...2 са собственост на Американците и юридически и всякак...късай си Русофилския ***...а един въпрос към великата Руска нация...аз в момента въм в САЩ и да попитам защо е пълно с Руски емигранти които мият тоалетните на Американците?кво търсят в тая капиталистическа пълна с *** нация??????отг ми на тоя елементарен въпрос и после коментирайте останалото :) .................................
отговор Сигнализирай
10
Анонимен
преди 13 години
Харесвам 5 Не харесвам 3
Да не говорим че Русия основно поддържа орбитата на станцията, защото както казах, само руския сегмент има двигатели.
отговор Сигнализирай
9
Анонимен
преди 13 години
Харесвам 4 Не харесвам 2
И я обясни как така всички основни системи са в руския сегмент?От маневриращи двигатели, навигация през всички основни животоподдържащи системи.Руския сегмент е напълно автономен имайки и собствени слънчеви панели!Ако руснаците решат да го отделят, останалото принадлежащо на САЩ,Европа и Япония, изгаря в атмосферата!Всичко на станцията е зависимо от руския сегмент, и неслучайно Русия на година праща по 10 кораба, осъществява ротацията на екипажа и доставя по 15 тона товар и гориво.
отговор Сигнализирай
8
Анонимен
преди 13 години
Харесвам 1 Не харесвам 2
Заря е единственият руски модул с американско финансиране , защото е първият, като е направен резервен FGB-2 който е финансиран изцяло от руска страна!Много интересно как извърташ и казваш юридически, юридически руския сегмент е руски, толкоз!Америка може да е дала пари за Заря но не го притежава, ти май не си наясно със спогодбите между агенциите?Давай линк за да видим дали Америка притежава 70% от станцията пи договор, в противен ще се види колко си жалък!
отговор Сигнализирай
7
Анонимен
преди 13 години
Харесвам 4 Не харесвам 3
6 не си казал, че модули правени в Русия са си Американски и финансово и юридически като например първия модул за МКС Заря, Италянските товарни модули са строени в Италия но пак са си Американски, чаткаш ли или по бавно да ти го напишем. То и децата знаят, че само и единствено НАСА могат да ползват сонда втора употреба за втора мисия.
отговор Сигнализирай
6
Анонимен
преди 13 години
Харесвам 3 Не харесвам 2
Така изглежда пак трябва да се обяснява за станцията на откровени *** близзачи на хамерикански ***!Така ***, юридически руският сегмент е руски, това означава всички модули, останалото е поделено между Америка, Европа и Япония!Японските и Европейсите модули са си построени от тях, и юридически Америка няма пръст при тях!Иронията е, че точно някой от Американските модули са построени в Италия.Отделно че руснаците си свързват модулите АВТОМАТИЧНО, без нужда от много външа работа.
отговор Сигнализирай
5
1
преди 13 години
Харесвам 4 Не харесвам 2
Луната отдавна е заета. Въпреки предупрежденията американците продължават да нахалстват. Което няма да завърши добре за тях.
отговор Сигнализирай
4
Анонимен
преди 13 години
Харесвам 7 Не харесвам 1
До 3:Май забравяш, е ако не беше фон Браун в компания с още към 100 нацистки учени, великите американци щяха да са доста назад. Аз лично приемам американските постижения за плод на немската инженерна мисъл, както и на безумно много изхарчените пари, тоест много ниска ефективност.
отговор Сигнализирай
Новини