IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Ангола, Того, Гана и Бряг на слоновата кост с дeбют на световното

Квалификациите на Черния континент са по-интересни от всякога. 4 отбора от Черния континент се класираха за първи път на светновни финали

Ангола, Того, Гана и Бряг на слоновата кост с дeбют на световното

Отборът на Ангола бе първият африкански отбор, класирал се за световното догодина. В Кигали тимът, воден от португалския треньор Луиш Оливеира Гонсалвеш, победи Руанда с гол в 80-та минута и се класира за първи път на световно първенство.

Бряг на слоновата кост също ще участва за първи път на световни финали, след като победи с 3:1 Судан. Отборът се класира за сметка на големия фаворит Камерун, завършил в последния кърг наравно (1:1) с Египет.

Гана ще е 3-ят африкански дебютант на световни финали догодина. Водени от сръбския треньор Радомир Душкович, 4-кратните шампиони на Африка си осигуриха участието, допускайки само 1 загуба в световните квалификации.

Тимът на Того също ще дебютира на световни финали в Германия догодина. Отборът от Западна Африка спечели  задочния двубой със Сенегал, побеждавайки като гост Конго в Бразавил с 2:3 (1:1). Сенегалците, четвъртфиналисти на последното световно, победиха в Дакар Мали с 3:0, но с 21 точки останаха втори в групата, на две след Того.

Голямо разочарование преживяха феновете на Южна Африка, страната домакин на световното през 2010г. В мач без значение чжноафриканците направиха равен 2:2 с Конго и завършиха квалификациите на 3-то място.

 

 

 

 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата