IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Новите лалета: Биткойнът – спекулация или валута на бъдещето?


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

45
???????????
преди 7 години
Харесвам 5 Не харесвам 6
Обикновената валута има поне златно покритие тук има въздух под налягане ,някои ще се налапа но няма да е обикновения човек , това се нарича да наливаш от пусто в празно, но вие си решавате авоарите са си ваши пожелавам ви успех в начинанието и нека силата е с вас .хахахахахаха
отговор Сигнализирай
44
Анонимен
преди 7 години
Харесвам 2 Не харесвам 4
Те и парите на банките не са с голямо покритие. Много повече са напечатани , от колкото може да се покрие. Всеки го знае. Не знам къв спорт водите в момента . Крипто валутите са модерен Форекс, който е в ръцете на млади хора , а не на старите банкери. Това е дразнещето за някой и реват толкова :)))
отговор Сигнализирай
43
Анонимен
преди 7 години
Харесвам 11 Не харесвам 2
До Анонимен 50Глупости. Болшинството биткойни са в ръцете на шепа хора. Например мистериозния създадел на валутата е изкопал над 1 милион койна преди тотално да се покрие. При предварително зададен лимит от 21 милиона излиза че той собственоръчно притежава почти 5% от целия валутен капитал, в момента повече тъй като още не са стигнали 21 милиона единици.50% от биткойните са в ръцете на по-малко от 10 човека. Това е в *** по-зле от най-долните и най-богати банкери рептили и прочее :)
отговор Сигнализирай
42
Анонимен
преди 7 години
Харесвам 6 Не харесвам 3
което води до постепенно затъване в дълг, както и неизбежни фалити от време на времеПри криптовалутите нещата са по прости, проблемът с "парите без покритие" от една страна е елиминиран заради липсата на фракционално банкиране, но от друга си остава, защото валутата така или иначе няма никакво покритие, което е по-зле от това да има само частично покритие.В резултат на това сценария в който големите тръгнат да си теглят парите е сходен със стандартната валута, но не е 1 от 10, а 1 от 1000
отговор Сигнализирай
41
Анонимен
преди 7 години
Харесвам 2 Не харесвам 10
До 45Ти откри Америка бе :))) То по твоята логика и сега играчите , ако почнат да продават Доларите си за БГ лев. ..долара ще стане .10 а лева злато. Ама то да не става толкова лесно. Милиони хора оперират и разплащат в биткойн и търгуват с него. Той е наложен вече 10 години. Да може да падне в цената. Тя и сега всяка валута / хартиени / пада и се качват. Отделно не е верно че нямат покритие ...повечето са реални бизнес платформи, които вадят пари и имат серозии екипи.
отговор Сигнализирай
40
Анонимен
преди 7 години
Харесвам 7 Не харесвам 1
При стандартната валута "балонът" се състои в следните 2 проблема: - фракционалното банкиране което позволява баките да създават 10 пъти повече валута отколкото действително имат в наличност, което значи че ако стане нещо и хората се юрнат масово да теглят, 9 от 10 ще останат с пръст отзад, а единия който ще си вземе парите ще е някой вътрешен човек - всичката валута която влиза в обръщение се пуска с лихва, което значи че общото дължимо винаги е повече отколкото има в обръщение
отговор Сигнализирай
39
Анонимен
преди 7 години
Харесвам 7 Не харесвам 0
Ако криптовалутите бяха нещо добро, щяха да са масово забранени.Системата никога не сменя нещо докато не намери нещо по-лошо с което да го смени.
отговор Сигнализирай
38
bosssi
преди 7 години
Харесвам 3 Не харесвам 0
Баннките съм не спят, че губят толкова пари !
отговор Сигнализирай
37
Анонимен
преди 7 години
Харесвам 12 Не харесвам 0
Не казвам, че "стандартната валута" е добра. И сегашната финансова система и криптовалутите са създадени с идеята да се злоупотребява с тях. И двете са много далеч от това което трябва да бъдат - средство за улеснение на замнята на продукти и услуги, но са и далеч една от друга, проектирани да бъдат злупотребявани по различни начини, от различни хора.Другата съществена разлика е че без "стандартни пари" не можем, системата ги налага, докато криптовалутите са опционални освен при преступниците.
отговор Сигнализирай
36
Анонимен
преди 7 години
Харесвам 13 Не харесвам 2
При криптовалутите количеството е фиксирано, което води до експлозия в цената в среда със силно търсене. Валутата няма реално покритие, цената и се определя само и единствено от търсенето и. Именно на това се дължи липсата на каквато и да е стабилност в цената, биткойн струваше жълти стотинки като излезе, сега наближава 7000 евро. Това в рамките на 6 години. А тръгнат ли големите играчи да си изтеглят авоарите, цената ще падне дори още по-бързо, буквално ще се срине до стотинки за дни.
отговор Сигнализирай
Новини