IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Плашещо бъдеще: Морското ниво може да се покачи с 40 см


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

55
До 54
преди 4 години
Харесвам 1 Не харесвам 3
Ето пак не ги разбираш нещата! Но това дали Венера е в обитаемата зона или не, можеш да го провериш! В нетя, потърси! Според учените Венера се намира в обитаемата зона! Или ти си мислиш, че обитаемата зона е само орбитата на земята? Уф някак си не знам как хора които не знает даже дефиницията на дадени неща спорят по тях!? Абре както и да е прави сте? Предавам се! С глупостта и подръжниците и няма как да се спори!
отговор Сигнализирай
54
ЦИНИК
преди 4 години
Харесвам 3 Не харесвам 0
Ша са мре! То саа е видяло.Ко не от коронавирусо то от нящо друго.Ами яжте пийте и си носете новите дрехи и обувки.
отговор Сигнализирай
53
До 56
преди 4 години
Харесвам 0 Не харесвам 1
Абре що не цитира целия ми пост а а именно не получава чак толкова слънчева слветли за такъв парников ефект! Значи като почна още с вулканите, че те разбираш ли охлаждали земята тогава ми стана ясно, че не ги разбираш нещата! Ама никак! Не говоря, че не можеш да мислиш, не ти не ги разбираш нещата! И сега ме цитираш не правилно еми как човек да спори с такива "ерудити"!?
отговор Сигнализирай
52
Анонимен
преди 4 години
Харесвам 2 Не харесвам 2
Аз до края на века няма да съм жив.Да му мислят тези след мене.
отговор Сигнализирай
51
И пак до Уууу
преди 4 години
Харесвам 1 Не харесвам 0
Колкото до обикалянето, донякъде си прав, но трябва да направиш уточнение относно "цялата Земя" и "обикаляне". При максималистичен подход - най-вероятно няма начин един и същи човек да е стъпил на всеки 1 квадратен метър от над 149-те милиона квадратни километра суша. Но ако се премине през повечето региони/области/щати/провинции на всички страни от света от континентите и някои от по-големите острови, това не е чак толкова невъзможно.В най-общи линии е въпрос на мерак, амбиция и възможности..
отговор Сигнализирай
50
До 50
преди 4 години
Харесвам 3 Не харесвам 1
"И не получава чак толкова много слънчева светлина"Венера е на 100 милиона километра от слънцето а земята на 150. Разликата е голяма. Венера има и много по-плътна атмосфера. Въобще няма място за сравнение.
отговор Сигнализирай
49
До Уууу
преди 4 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Дюд, без да съм най-осведомения, се сещам поне за няколко нашенци, които са обиколили света - пеша, на стоп или с превозно средство. Тия със самолетите са малко несигурни, защото ако не се похвалят някъде, няма как да знаем. По същество:- по море - кап.Георги Георгиев, Николай Джамбазов, Васил Куртев- по суша - Стефан Пашов, имаше и един русенец, колоездачи и млада двойка с кола- по въздух - най-вероятно са много, като започнеш с част от депутатите, а преди време при Слави имаше и 1 девойка
отговор Сигнализирай
48
До 50
преди 4 години
Харесвам 2 Не харесвам 1
Ти наистина си доста упорит в глупостта си! Обитаемата зона според научните стандарти е орбитата на Земята спрямо Слънцето. Венера не е в нашата орбита, а е с около 30% по-близо до Слънцето от Земята, тоест категорично не е в обитаемата зона. А озоновия слой си е много добре, истирията с озоновата дупка приключи, тя почти се е затворила. Размера на Венера има до толкова значение, до колкото и позволява да има магнитно поле, което пък и позволява да има атмосфера - толкова с аналогиите.
отговор Сигнализирай
47
До 50
преди 4 години
Харесвам 3 Не харесвам 0
"пишете за магнитни полета и как ни предпазвали от слънчевите лъчи!"Ти въобще правиш ли разлика между слънчеви лъчи и слънчев вятър?
отговор Сигнализирай
46
Анонимен
преди 4 години
Харесвам 2 Не харесвам 0
До До 46"Няма как в атмосферата на Венера на има 97% СО2, а тук около 0.04% и да правим паралел"напълно съм съгласен, но дори и при нас да беше 97% CO2, пак няма да стане толкова топло като на венера. Като се нагрее атмосфератя тя запчава да излъчава топлинната енергия под формата на инфрачервена радиациякато излъчва 50% към земята и 50% отива към космоса. Когато атмосферата започне да излъчва към космоса толкова колкото получаваме от слънцето, тогава затоплянето спира и имаме еквилибриум.
отговор Сигнализирай
Новини