IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Джамбазки с оценка: Унгарският еврокомисар не е добър за нас

"Оливер Вархай подкрепя проруските и просръбски тежнения"

Кадър: Bulgaria ON AIR

Кадър: Bulgaria ON AIR

"Унгарският еврокомисар не е добър вариант за България" каза в специалното студио от Страсбург, което ще бъде излъчено днес от 17.30 в предаването "Брюксел 1" по Bulgaria ON AIR евродепутатът Ангел Джамбазки (ВМРО /ЕКР). Номинираният от Будапеща Оливер Вархай е втората номинация  на правителството на Орбан, след като първата не беше одобрена от евродепутатите. Вархей е досегашният представител на Унгария в ЕС.

"Той е представител на този кръг в унгарската политика, който подкрепя проруските и просръбските тежнения на Балканите и най-вече в Македония. От наша гледна точка този кандидат не е добър", заяви Джамбазки в разговор с Милена Милотинова.

"Той (б.р. - този кръг) укрива беглеца от правосъдието Никола Груевски, по чието време имаше 10 години антибългарска пропаганда в Македония, той стои зад тази група от медии, които провеждаха най-яростната антибългарска политика в Македония – това е една голяма група от електронни издания, вестници, купени от унгарци, подставени лица на Виктор Обран, които водят просръбската, проруската, антибългарската линия на политиката в Р Македония", твърди евродепутатът.

"Ние се опитваме с нашите унгарски колеги (евродепутати ) да водим много открит разговор по този въпрос. Аз се срещнах няколко пъти с унгарските собственици на тези медии в Македония и те ме уверяваха, че не поддържат тази линия на антибългарската пропаганда и риторика, свързана с фалшификации на исторически личности и събития. Събствениците ме уверяваха, че не поддържат тази тези и това ще бъде преодоляно", заяви евродепутатът от ГЕРБ/ЕНП Андрей Ковачев.

"През август темпото на тази пропаганда беше намалено, но след срещата на ЕНП в Загреб видяхме отново една истерия срещу България", каза Ковачев.

Целия разговор с евродепутатите за новата ЕК и важните за България теми като транспортния пакет, Западните Балкани и Северна Македония - вижте от 17.30 в предаването Брюксел 1!

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Общество
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата