IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Имаме си 2000 иманяри срещу 200 археолози


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

30
m
преди 15 години
Харесвам 1 Не харесвам 1
ama gospodin Hristov ako si misli 4e samo s tozi si priziv 6te napravi ne6to .................... q kaji na horata po kolko dava6 na glava za zaloven dilar pa moje i edin drug da po4nat da se izdavat
отговор Сигнализирай
29
петров
преди 15 години
Харесвам 1 Не харесвам 0
а ти колко пъти сигнализира за тази нередност към съответните органи??? Този народ е обхванат от пълна апатия и стах! уффф
отговор Сигнализирай
28
Реалност
преди 15 години
Харесвам 2 Не харесвам 0
Със сигурност има разлика между понятията "иманяр", "дилър на антични предмети", "колекционер" и "археолог". Но в България няма толкова реликви, за да създават подобен проблем. Нашата територия е била много отдалечена римска провинция, а и траките са били обикновенно племе. Златото е обикновенно. Монетите са обикновенни. Скулптурите са обикновенни. Археологията ни е обикновенна.
отговор Сигнализирай
27
Анонимен
преди 15 години
Харесвам 6 Не харесвам 1
Както винаги, крадеца вика дръжте крадеца
отговор Сигнализирай
26
?
преди 15 години
Харесвам 5 Не харесвам 0
А ченгетата , които ходят да копаят заедно търсачите на антики?
отговор Сигнализирай
25
Един Българин
преди 15 години
Харесвам 4 Не харесвам 2
Естествено че излизат и през деня. На тях просто никой няма какво да им направи! На баира над с. Костенковци (Габровско) видяхме към 13ч пичове с джип и много металотърсачи. От столицата на римска провинция Рицария вече нищо неостана, но "днешните римляни" си построиха палати с басейни. Чуват се слухове че дейността се покровителства. Надявам се да не са вярни, нали Божо? Много ми харесва как си водиш предаването. Кара ме да се чувствам още по-горд че съм БЪЛГАРИН.
отговор Сигнализирай
24
коко
преди 15 години
Харесвам 5 Не харесвам 1
Прокурорът от Върховната касационна прокуратура Николай Соларов заяви:Много често излизат в тази малка държава, при добрата работа на полицията и наблюдаването на трафикантите и прекупвачите, някои археолози, ако си мислят, че не излизат на специалните разузнавателни средства, много се лъжат. Въпрос е на доказване и на време, но има такива хора и те не са малко. Има и прекрасни хора, на които ние разчитаме. Например във Видин бяха замесени директорката на местния музей и заместник-директорката на Националния археологически музей при БАН. Има стари оперативни дела в полицията за директори на национални културни институции, които са се занимавали направо с престъпна дейност. Не мога да ви кажа защо в този период нито полицията, нито досъдебното производство са започнали производство, но това са такива едни публични тайни
отговор Сигнализирай
23
коко
преди 15 години
Харесвам 7 Не харесвам 3
Има ли в БЪЛГАРИЯ поне един ограден или поне обозначен археологически обект?Защо не се обявят публично тези обекти?Който ги разрушава-бой !!!Който рови с трактора-директно в пандиза!!!Така нещата ще си дойдат на мястото.Но на някого това не му е угодно.Хванати двама в нивата с металотърсачи с две похабени и загубени за науката монети-голям успех за полицията.Така най-лесно се оправдават заплати.Ами защо не го направят както е в Англия-каквото си намери из нивите да го купуват музеите?Защо се замълча за засечените от СРС на МВР връзки на водещи наши археолози с прекупвачи на антики???А там явно нещата не опират само до няколко затрити монети.Във всички страни на ЕС човек може да притежава металотърсач и да го употребява извън защитените зони.В цяла Европа има пазар на непредставляващи интерес за науката антики.Например Рим е сякъл огромни количества монети,повечето от които струват сега по няколко евро.А на хората се втълпява,че в нивите е пълно със кюпове злато.Мисля,че нещата трябва да се узаконят по начин подобен на страни в които този проблем е разрешен,например Англия или Франция.Иначе ще трябва на всеки баир да стои по един полицай. Трябва да се направи закон,който за стимулира запазването на антиките тук,в България,а не да заминават навън.Сегашния закон кара хората да правят точно това.Според него всеки колекционер е престъпник.Хората не искат да си имат ядове и гледат да се отърват дори от нещата,които са наследили.
отговор Сигнализирай
22
Дядо Петър
преди 15 години
Харесвам 4 Не харесвам 0
И преди, и сега ченгето Кардам (Тервел, Телериг) е тартор на иманярите.
отговор Сигнализирай
21
Анонимен
преди 15 години
Харесвам 12 Не харесвам 3
Законни Иманяри -Археолози !!!
отговор Сигнализирай
Новини