Семейство пенсионери от Монтана са дали вчера всичките си спестявания в размер на 9900 лева и пет златни пръстена на телефонни измамници, съобщиха от МВР.
Към 14:40 часа на домашния телефон на 70-годишните съпрузи се обадил неизвестен, който се представил за служител на МВР и обявил, че те са част от полицейска акция за залавяне на телефонни измамници.
За целта той поискал да съберат всичките си спестявания и златни накити и да ги оставят в торбичка пред портата на дома си на улица "Стамен Илиев" в Монтана.
Мнимият полицай уверил, че още същия ден след приключване на "акцията" те ще получат обратно своите пари и ценности. Двамата съпрузи помолили за отсрочка от един час, за да могат да изтеглят парите от сметките си в банката. Веднага отишли и изтеглили сумите като заявили на непознатия, че се радват да могат да съдействат на полицията за залавянето на измамниците.
Парите и пръстените били оставени на уговореното място и малко след това изчезнали. След като в продължение на час съпрузите не получили ново обаждане от полицията, те се усъмнили в думите на "полицая", с когото говорили по телефона и отишли в полицейското управление в Монтана. Там разбрали, че няма акция и са измамени.
По случая е образувано досъдебно производство, измамниците се издирват.
След серия подобни измами в началото на този година полицията в Монтана напечата и разпространи в региона чрез кметове в селата и районни полицейски инспектори в градовете листовки с указания как възрастните хора да се пазят от телефонни измамници.
В листовките пишеше, че не бива в никакъв случай да се дават пари на непознати, нито да се оставят на различни места пред домовете, без преди това да се провери в полицията дали наистина има такъв случай.
Въпреки взетите от полицията мерки, телефонните измами в региона не спират. Последната от тях бе преди два дни, когато възрастна жена от Лом даде 2900 лева на измамници.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Среброто и медта засенчват златото като топ метали с наближаването на 2026 г.
Само благословията на Тръмп няма да помогне на Джей Ди Ванс да стане президент на САЩ
Как западните автомобилни компании промениха стратегията си спрямо Китай
Надзорният съвет на НЗОК одобри проекта за бюджет на касата за 2026 г.
Кадър на деня за 7 декември
Половината швейцарци подкрепят предложение за таван на населението до 10 млн. души
Хороскоп за 8 декември за всички зодии: Важни решения за Овните, удовлетворение за Девите
Рецепта за питка "ветрило" с прясно мляко
Кимчи прави чудеса за имунитета
Мъж загина при челна катастрофа на изхода на Велинград
Вселената изпраща знаци на четири зодии на 8 декември
ЛеБрон се развихри при завръщането на татко Лука
Спортът по телевизията днес, 8 декември
Мачовете по телевизията, днес 8 декември
Бунтовникът Салах може да не пътува за Милано
Край на чакането! Марк Селби е шампион на UK
Селта закова Реал на “Бернабеу”
Дневен хороскоп за 8 декември, понеделник
Седмичен хороскоп за 8 – 14 декември
Коледните сладки на Марая Кери
ИГРА: Участвайте и можете да спечелите страхотни награди от „Нощна смяна във „Фреди“ 2“
Коледни подаръци, които означават повече от парите
Седмична нумерологична прогноза за 8 – 14 декември
Бръшлянът масово убива дървета във варненските паркове
Мъск зове: Европейският съюз да бъде премахнат!
Благомир Коцев даде първо интервю след ареста (ВИДЕО)
Евакуираха с вертолет трима от бедстващите моряци край Ахтопол
Кубратската „Коледна топлина“ организира детско парти в клиника във Варна
Спартак загуби от Левски с 1:3 под дъжда на "Коритото"
Януарска „Витлеемска звезда“: Три планети в уникален парад около Слънцето
Почистването на орбитални отломки може да се превърне в печеливш бизнес
Съоснователят на Neuralink стартира проект, който може да промени човешката еволюция
Роботът Optimus е усвоил бягането, движейки се почти като човек
Открита е уязвимост в механизма за възстановяване на ДНК на раковите клетки
Blue Origin представи проектиран с AI източник на енергия за Луната