IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Мръсният въздух ни трови, всеки трети у нас с алергия


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

8
Анонимен
преди 7 години
Харесвам 5 Не харесвам 0
Много неща може да направи общината, но за това се иска работа, а възможностите за кражби не са големи. Примерно вместо както е сега хората да им се налага да паркират по тротоари и зелени площи заради липсата на паркоместа, може общината по примера на нормалните градове по света, да направи нормални паркоместа, местата, където сега се паркира, че и повече при добра организация на паркирането. Така ще се спре разнасянето на кал от паркираните коли, а не със забрани, както си мислят онези 80%.
отговор Сигнализирай
7
Анонимен
преди 7 години
Харесвам 11 Не харесвам 0
През лятото повече хора са по улиците и ако общината в София си свърши работата и ги мие редовно,замърсяването с фини прахови частици (ФПЧ) може да се намали 20-25 пъти. През зимата замърсяването с ФПЧ е в пъти по-голямо заради използването на дърва, въглища, гуми, пластмаса и т.н. за отопление, но по-малко хора са по улиците заради студа. Би трябвало да се направи както в Лондон след Големият смог - да се забрани отоплението на твърдо гориво,но не виждам как ГЕРБ ще спре основните си избиратели
отговор Сигнализирай
6
Анонимен
преди 7 години
Харесвам 9 Не харесвам 0
Основният източник на праховите частици в София са неизмитите улици и тротоари, както и отоплението на въглища, гуми и дърва през зимата. Реално това замърсяване всяка година се увеличава, а за замазване на положението, фандъкова обвинява автомобилите за това замърсяване.
отговор Сигнализирай
5
Анонимен
преди 7 години
Харесвам 9 Не харесвам 0
Като за начало, може всеки ден да се мият улици и тротоари, както си беше по времето, когато алергиите бяха рядкост. Не помня кога са последен път миха улицата, на която живях 28 години в София. Май през това време я измиха само веднъж през лятото на 1989 година.
отговор Сигнализирай
4
Анонимен
преди 7 години
Харесвам 5 Не харесвам 0
Според една от теориите когато човек спре да се бори срещу *** както го е правил милиони години наред, резултатът са алергии. Имунната система трябва да е винаги активна, ако не с реални заплахи, то унищожавайки своите клетки. Трудно ще намерите алергичен индиец въпреки мръсния им въздух. Той, разби ра се може да отключи вече съществуваща алергия, но не и да я създаде. И ще става все по-зле статистически колкото по-стерилни ставаме.
отговор Сигнализирай
3
Анонимен
преди 7 години
Харесвам 7 Не харесвам 3
Искат да попитам, къде са ЗЕЛЕНИТЕ в тази ситуация ? Или те само за втория лифт се появяват, като си вземат "заплатите. Понеже лифта щял да премахне 100 борчета, нищо че 1/3 от държавата се топли на дърва цяла зима.
отговор Сигнализирай
2
Анонимен
преди 7 години
Харесвам 9 Не харесвам 1
До кога ще дъвчете една и съща тема. Кога общините ще почнат да асваитират всяка кална поляна и да налагат глоби за мръсни блоково пространства ? Трябва да започне национална политика са тази мръсотия. Неможе 2018 да продължава да е кал и прах на всякъде. Аз не моа си отворя прозореца на колата през деня се едно съм на сафари.
отговор Сигнализирай
1
Аз
преди 7 години
Харесвам 5 Не харесвам 4
"Няма съмнение, че замърсяването на околната среда и особено т. нар. малки прахови частици са много сериозен фактор. Където е по-мръсно, има повече алергии. Това се отнася и за България. Все повече децата започват да се раждат с алергии"И утробата на майката ли е замърсена?
отговор Сигнализирай
Новини