В платформата на Helpbook.info получихме обезпокоителен сигнал лично от управител на туроператорско дружество, който е наемател на помещение в Несебър. По думите му в началото на март се появила фирма, която предприела поставянето на ограда пред единствения вход за офиса му.
На снимките се вижда бял бус, който е запречил входа и допълнително ограничава достъпа до помещението. Според Закона за устройство на територията се предвижда наличие на проект и разрешение за строителство на ограда, с цел тя на никой да не пречи. Авторът на сигнала апелира към ДНСК и ГДНП за проверка, като моли да се вземат всички необходими мерки, за да се премахнат ограниченията за достъп и привличане към отговорност, ако бъде установено нарушение.
Преминаваме към сигнал за повторно унищожаване на антипаркинг колчета на пешеходната част на бул. "Черни връх". В средата на януари потребител засне изкривени колчета и подаде сигнал към район "Лозенец", откъдето предприеха мерки и възстановиха пътните съоръжения. Месец по-късно положението е същото - някой отново е съкратил завоя и е налетял на огражденията.
Получихме снимки от район "Искър" за обширен пътен участък, осеян с дупки и разрушен асфалт: "На ул. "Димитър Пешев", в близост до ул. "Капитан Любен Кондаков", пътната настилка е в безобразно състояние! Грамадни дупки, изровен и напукан асфалт, и то на завой. Изпотрошихме си колите, а плащаме огромни данъци!“
Завършваме днешния обзор със сигнал за "идилия" в столичния район "Илинден". На фона на изрисувано българско знаме са разпръснати всевъзможни мебели отдавна излезли от употреба като стари дивани, седалки на коли и щайги. Според автора на сигнала мястото представлява сборище на пияници, клошари и съмнителни личности. След всяка тяхна седянка на мястото остават празни бутилки, боклуци и мръсотия. "Така вместо да имаме приятна, макар и необлагородена зелена площ, всеки ден се разминаваме с купчина стари мебели, боклуци. Надявам се все някога ще можем да разходим децата си около блока без притеснения на едно малко по-приятно място.“
Това са само малка част от постъпилите сигнали при нас. Ако видите нередност, проблем, с който се сблъсквате всеки ден и искате да подадете сигнал - направете го онлайн в платформата на Investor Media Group!
Платформата ще ви даде възможност не само да придадете гласност на проблема, но и да изпратите сигнал до отговорните институции.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Лихвите по заемите намаляват през февруари
Как българският бизнес може да спечели от сделката ЕС-Австралия
Инвеститорите от Близкия изток могат да изоставят САЩ в критичен за Тръмп момент
S&P: Ормузкият проток има огромен, но и забавен ефект върху енергийните пазари
Кой в действителност управлява в Иран?
Roland Berger: Китай е страната в Азия, която ще пострада най-малко от енергийните трусове
Синдикати и бизнес предложиха на Гюров мерки срещу скъпите горива
Централна прогноза
Звездите съветват три зодии да намалят темпото и да се погрижат за себе си
Между нуждата и реалността: Как хората приемат помощта за гориво
Арестуваха съпругата на Киро Японеца при акцията срещу купуването на гласове
ЦСКА с благородна кауза за Великден + ВИДЕО
Отлична новина за Байерн преди сблъсъка с Реал
Ебонг и Перейра захапаха здраво в ЦСКА
Български национал смени Италия с Индонезия
Националка на България го направи в Шарм ел-Шейх
Троян награди Лора Христова с 5000 евро
Дневен хороскоп за 27 март, петък
Smart Care реализира 10000 поръчкови душ кабини в София – Какви са съветите на екипа?
Нумерологична прогноза за април 2026
Здравословно отслабване без диети – какво наистина работи
Тест: 3 магични кутии разкриват какво ви очаква в близко бъдеще
10 тайни за стила, които модните експерти крият
Третият музикален конкурс „Пиленце пее, мамо ма“ събира 70 млади изпълнители във Ветрино
Какво време ни очаква в петък?
Арестуваха четирима с дрога във Варна и Аксаково
Втора поредна победа на ОУ „Ангел Кънчев“ в спортния празник „Бързи и сръчни – Пролет 2026“
Кметът на Варна представи пред министъра на образованието проекта за нова база на МГ „Д-р Петър Берон“
Увеличават заплатите на шофьорите на автобуси във Варна
Откриха скелета на д’Артанян, твърдят археолози
През 1883 г. Луната неочаквано става синя, а Слънцето – „великолепно зелено“: Какво е обяснението?
Материали-чудо могат да направят обектите „невидими“
Учени създадоха първия атлас на мозъка: Как се променя той с възрастта
Загадъчен сигнал доказва съществуването на първични черни дупки?
Междузвездният обект 3I/ATLAS може да съдържа остатъци от извънземно гориво