Ако скоро ще ходите на ваканция и ви трябват повече пари или просто искате да си купите нещо скъпо и луксозно, и трябва да спестите пари бързо, има някои малки хитринки, които ще ви помогнат. Това са дребни неща, с които със сигурност няма да спестите много, но пък ще успеете да заделите повече за ваканцията си или за важната покупка. Ето и някои съвети.
1. Пийте кафе само вкъщи
Повечето хора пият кафе вкъщи само сутрин, за да се разсънят. Сигурно често се изкушавате и си купувате кофеинова напитка от любимо заведение, от магазинчетата около работа или училище. Но там то е доста по-скъпо, особено ако е от луксозно заведение. Правете си кафе вкъщи и го носете в термочаша, когато отивате на работа или разходка. Кафето в буркан или пакетче ще ви стигне за няколко седмици, може и за месец - зависи колко пиете.
2. Не си поръчвайте храна/ не вечеряйте навън
Да си поръчаш храна за вкъщи е много лесно и удобно. Не се налага да готвите, да миете чинии, а и ресторантите предлагат различни специалитети. Но храната от ресторанти е по-скъпа, ще ви излезе по-евтино, ако си напазарувате продукти от магазина и си приготвите нещо. През лятото е много приятно да седнете на заведение/кръчма с приятели за вечеря, но там вероятно също ще изхарчите повече - ще поръчате питиета, десерт, а ако ресторантът е елитен, ястията ще са скъпи. Избягвайте да хапвате навън, когато спестявате, или поне яжте в кварталните заведения, когато искате да се видите с приятели.
3. Правете си домашни партита
Ясно е, че домашните партита ще ви излязат доста по-евтино. Ако планирате да отидете на клуб или дискотека, трябва да предвидите пари за скъп алкохол, резервация или вход (ако такава е политиката на заведението), такси. Ако сте вкъщи, ще вземете няколко бутилки алкохол, газирани напитки, сокове и снаксове от кварталните магазини - доста по-евтино в сравнение с баровете. И ще си разделите парите с приятели. А и вкъщи ще слушате каквато музика вие решите. Ако не ви се стои затворени вътре в апартамент, направете партито на терасата, пред блока или в двора на някой приятел, който живее в къща.

Кадър на деня за 27 август
Американските борси се оцветиха в зелено покрай подема на акциите на Nvidia
Димитър Радев: Наличната информация подкрепя ново повишение на лихвите от ЕЦБ
Държавата ще подкрепи тежкотоварния трафик с 55 млн. евро
София предлага рекорден бюджет от 1,5 млрд. евро за 2026 г.
Big Tech обединява усилия срещу бъдещи кибератаки с изкуствен интелект
Италия въвежда глоби за пешеходци с телефони в ръка
Рецепта за Алу гоби на фурна с подправки
ЦСКА отпадна от Лига Европа след загуба от ОФИ (Крит) и на реванша
Сигнал: Заключено куче в изоставен апартамент в София, съседи го хранят през прозореца
Късна емисия
Вальо Илиев с намек за бъдещето на Янев
Спортът по телевизията днес, 28 август
Мачовете по телевизията днес, 28 август
Капитанът на Лацио и секси съпругата му пак са заедно + СНИМКИ
Янев след провала: Нужни са поуки, никой не е казал, че ще побеждаваме всеки мач
ЦСКА се сгромоляса срещу ОФИ! Гърците разбиха червените и в София и ги изхвърлиха от ЛЕ
Таро карта за 28 август, петък – Петица чаши
Дневен хороскоп за 28 август, петък
Задължителни ястия за Секновение на 29 август
Високопротеинови пилешки такос
Никнене на зъби при бебета: симптоми и как да облекчим дискомфорта
Поверия за Секновение – 29 август
Стимулирането на блуждаещия нерв превръща ученето в трайно
Черницата подкрепя чревното здраве
Как да се предпазим от антракс, когато огнището е вече факт?
Аглутинация на сперматозоидите – защо се слепват и кога това пречи на зачатието?
Болничната асоциация поиска спешна среща със здравното министерство заради недостига на кръв
Може ли липсата на секс да се отрази на здравето?
Гордън Браун с тревожна прогноза: Европа не е била толкова близо до Трета световна война от 60-те
Президентската битка се заплита: Кой може да стигне до балотаж?
Туристи изчакват края на работния ден на спасителите, за да пренебрегнат забраната за къпане в морето
Всеки трети в ЕС плаща за стрийминг, в България – едва един на десет
Президентският вот наближава: Кои са обявените кандидати
Една трета от директорите в публичните дружествата у нас трябва да са жени