Базел пак разгроми Лудогорец при младежите

Швейцарците спечелиха с 6:0 в младежката шампионска лига
2
Снимка: Официален сайт на Лудогорец

В среща от четвъртия кръг на група "В" на младежката шампионска лига по футбол отборът на Базел победи Лудогорец с 6:0. Така младите футболисти на треньора Атанас Димов регистрираха четвърта загуба в четири мача и головата им разлика е 0:18.

Първата среща между тези два отбора, играна на стадион "Георги Аспарухов" в София, завърши при резултат 5:0 за Базел, припомня БТА.

Първото полувреме бе сравнително равностойно, като гостите от Лудогорец имаха добър шанс в 18-та минута, когато Томас Цветков стреля с левия крак от дистанция и топката мина на сантиметри над напречната греда.

Домакините започнаха по-агресивно през второто полувреме и това бързо даде резултат - три гола в рамките на само шест минути. В 51-та минута с прехвърлящо подаване Албиан Айети бе изведен сам срещу вратаря Емил Господинов и резултатът бе открит - 1:0 за Базел.

После капитанът на младите швейцарски футболисти Мануел Вебер стреля силно, топката рикошира в защитник на Лудогорец и резултатът стана 2:0. Веднага след това след груба грешка в защитата на гостите от Разград топката бе просто "подарена" на младия швейцарски нападател Нафтали Манзамби, който направи 3:0 за Базел.

В 74-та минута Николас Хунцикер с точен изстрел с глава покачи резултата на 4:0, а в 76-та минута влезлият като резерва Седрик Итен бе изведен сам срещу вратаря на българите и хлъднокръвно реализира - 5:0 за Базел.

В добавеното време на мача Нафтали Мензамби отбеляза втория си гол в мача и оформи крайния резултат - 6:0 за Базел.