IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Тайната на ниските цени в големите хранителни вериги


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

53
dede
преди 14 години
Харесвам 5 Не харесвам 0
Искат закони за неща които се регулират автоматично от конкурентният пазар, най важно е да се спази закона за качеството, а останалото това ако се узакони, са вече мафиотски структури и цените няма да спрат да растат
отговор Сигнализирай
52
Shark
преди 14 години
Харесвам 6 Не харесвам 0
до 51 - така е. Например уиски Савой в кварталния ни магазин е по-евтино отколкото в Била?! невероятно но факт!!!!
отговор Сигнализирай
51
...ЪХЪ !
преди 14 години
Харесвам 6 Не харесвам 0
СКОРО МАЙ ШЪ МУЦАМЕ САМО ЛЯП ...!!!
отговор Сигнализирай
50
производител
преди 14 години
Харесвам 4 Не харесвам 3
Реално една верига не дава по-ниски цени. Да когато един продукт е напромоция цените са по-ниски, но всеки доставчик/производител е задължен да прави по 2 промоции на година. И реално малко по-ниските цени идват от самия производител, не от веригата. И това е за продукти дето се продават най-добре. Веригите имат продукти от всякакъв вид кадето имат с по 100 до 200% по-високи цени от един квартален. И там се правят големите кинти, защото всеки си мисли че всичко е по-ефтино, ама изобщо не е така.
отговор Сигнализирай
49
Idiot
преди 14 години
Харесвам 5 Не харесвам 3
до 44 - ПроизводителЩе си купиш машини и технологии, които многократно повишават производителността и ще си конкурентоспособен!Или искаш с откраднатите предпиятия, машини и технологии от соц.времената да продължаваш?Няма да стане!!!
отговор Сигнализирай
48
До произворител
преди 14 години
Харесвам 12 Не харесвам 2
Ами тогава, не се натискайте да влизате там! Много просто! Има и други начини за реализиране на продукцията. Ама се изисква малко повече усилия и познаване на икономиката и бизнеса въобще! Например да си намерите пазар на Запад. Да, ама не. Защото никой не ви иска нискокачествените ***! Тогава защо ние българите да ви ядем помията дето я произвеждате. И без това народа боледува и заради бклуците, които яде!
отговор Сигнализирай
47
Анонимен
преди 14 години
Харесвам 15 Не харесвам 2
Не ги разбирам какво искат. Често пътувам в Запазна Европа - Франция, Германия, Англия. Там хранителните продукти са много по-ентини, понякога разликата е страхотна. В България храната е поне двойно по-скъпа отколкото в западна Европа. Който не вярва - да иде да види и ще се шашне. Честно да ви кажа, понякога като се връщам от командировка и си пазарувам за месеца хранителни продукти още от Германия или Франция, защото е много по-евтино от България..
отговор Сигнализирай
46
ЩЩД
преди 14 години
Харесвам 13 Не харесвам 3
Да,да!В Германия по качественото от нашето олио струва едно евро,нашите "високо технологични" производители искат 5 лева.Ще накриват шапката например на "Кауфлан",ще внесе всичко от европейските страни,където има свръх производство,например в Дания от млечни продукти и месо,и нашите "фермери" ще си смучат пръстите.*** с джипове!
отговор Сигнализирай
45
8-ия ден
преди 14 години
Харесвам 9 Не харесвам 1
Как не разбрахте - нас не ни интересува кой как , а как стоките да са ни по джоба - ето това !И ДА НЕ СА МЕНТЕТА ...
отговор Сигнализирай
44
Производител
преди 14 години
Харесвам 3 Не харесвам 1
Незнам дали знаеш как е разпределен пазара: За различните типове продукти (храни, всекидневни, химикали, и т.н.) веригите имат различен пазарен дял. Д вземем храните: те притежават от 30 до 60% от продажбите. Как по дяволите искаш да продаваш и да можеш да си задържиш хората като не продаваш на места дето се прави 30% от целия оборот за 1 година. Като се има на предвид че всяка година процента расте. И още нешо за да изкараш (печалба) 1 лев трябва да мине 2-3 години, заради високите входни такси
отговор Сигнализирай
Новини