IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Влез в час: Открива ли училището талантите на учениците?


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

9
10
преди 7 години
Харесвам 12 Не харесвам 1
При сегашната герберска система на кадруване-всички директори и учители от ГЕРБ-цари атмосфера на страх за работното място .И затова кадърните учители не смеят да критикува недъзите на некадърния "нов" образователен закон.Практическата насоченост на обучението липсва,кабинетите са от средата на миналия век,стандартите са некачествени,учебниците претрупани с информация...нищо не е пробвано преди това, за да се види кое върви и кое не,частните уроци крепят системата...
отговор Сигнализирай
8
Млад учител
преди 7 години
Харесвам 12 Не харесвам 1
"В горните класове трудовото се превърна в информационни технологии, разсъждава тя."Едно вре по трудово обучение и електрически инсталации проектирахме и свързвахме и дърво и метал обработвахме, и с чук, пила, шило и менгеме работихме. Сегашната младеж една лампа не могат да си сменят сами. Един болт не могат да завъртят правилно.
отговор Сигнализирай
7
Анонимен
преди 7 години
Харесвам 11 Не харесвам 1
До голяма степен родителите са виновни, за тях всички тези умения са били нещо нормално и ежедневно, и им се вижда обидно генийчетата им да трябва да го вършат. Да не говорим за "бабо сандвичите", които нямат много реална представа за нещата, но за да не бъдат внуците им "слугини" ги натискат да си изберат професия, в която ще си седят на бюро пред компютъра, нищо че например една фризьорка печели повече.
отговор Сигнализирай
6
НЕ ВЯРВАМ НА МОН
преди 7 години
Харесвам 23 Не харесвам 0
Работя като учителка по математика в училище с преобладаващи деца "билингви"/ така сега модерно и евфемистично казваме на ***....те/, ДВАДЕСЕТ И ОСЕМ деца в клас, изнасям урок ,който НИКОЙ НЕ РАЗБИРА, всеки път като влизам в час СЕ МОЛЯ НА ГОСПОД ДА СЕ РАЗМИНЕ, за последната година ПОНЕ 10 ПЪТИ СЪМ СЕ ЧУВСТВАЛА СИЛНО ЗАСТРАШЕНА и това на фона на разните чиновнически врътки за присвояване на пари, като квалификации, обучения, програми, проекти и разни смешни министерски инициативи, "РЕФОРМИ"...
отговор Сигнализирай
5
Анонимен
преди 7 години
Харесвам 7 Не харесвам 2
За какво да мисли човек като е по важно да запемети и повтори нещо от великите писания на МОН .Образованието не е мръднало същото е като през комунизма, вместо БКП сега учим за ГЕРБ ,вместо за Съветският учим за Европейският съюз .. то и без то авторите им са едни същи !
отговор Сигнализирай
4
Страхил,
преди 7 години
Харесвам 7 Не харесвам 4
да не обсъждаме гениалността. Да минем на нещо по-просто, но пък приложимо за всички - насочеността на децата, интересите, начините им работа, на учене, на възприемане, съхраняване и изразяване на наученото. Изобщо не я е еня системата ни за това. Тя е като плевел - съществува, за да се храни от жизнените сокове на децата. И забележи, точно учители не нападаме.Теб,специално,също.Та не бой се. Но не е страшно да се огледаме и да видим реалността. Включително и вие,които работите в тази система.
отговор Сигнализирай
3
Страхиле,
преди 7 години
Харесвам 11 Не харесвам 1
поради що те е страх от истината?Точно това прави образователната система с децата у нас - каръпира ги от първи клас, занимава ги години наред с остаряла и ненужна информация, понеже само за такава са готови кадрите й и не могат и не желаят да се квалифицират.За сметка на това пък я искат назубрена,за да могат децата да задраскват верните отговорчета по съчинените тестове с готови отговори, което грам мислене не изисква, т.к. скалите за оценявани са тъй сътворени, че и неграмотен да изкара три.
отговор Сигнализирай
2
Димова
преди 7 години
Харесвам 20 Не харесвам 3
Ето, това е абсолютната истина!Защо не говорят така хората, които взимат решенията и правят промените в образователната система?Това е, което трябва да се направи, че започва да става много късно.Така може да разсъждава човек, който мнооого обича децата. И своите и чуждите.
отговор Сигнализирай
1
Анонимен
преди 7 години
Харесвам 20 Не харесвам 1
ългарското училище основно цени и подкрепя един "талант" - запаметяването и възпроизвеждането на запаметеното. Мисленето няма как да се оцени, т.к. няма достатъчно хора, които обективно да умеят да преценят наличието, проявлението и съдържанието му.Творческите заложби на децата също са безинтересни, т.к. те не се "тестуват" с готови отговори и налагане на матрица. БГ училището е отбий номер и бюджетен харч, съществуващ за обслужване най-вече на работещите в сферата, не и учениците.
отговор Сигнализирай
Новини