BGONAIR Live

Константинов: Случилото се с лекарите не е редно


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

9
Анонимен
преди 15 години
Харесвам 18 Не харесвам 5
На тоя министър Константинов лошо му се пише. Може ли така да противоречи на вицепремиера и добър приятел на премиера ни? Той дава ли си сметка кой управлява днес? В България демокрацията не е като на запад.
отговор Сигнализирай
8
Анонимен
преди 15 години
Харесвам 30 Не харесвам 5
ГЕРБЕРАСТКОТО НАСИЛИЕ НАД ИСТИНАТА ПРЕМИНАВА ВСЯКАКВИ ГРАНИЦИКАТО ВИ СЕ СТОВАРИ И НА ВАС НА ГЛАВАТА ТОГАВА ЩЕ РАЗБЕРЕТЕ, ЗАЩО СТАНИШЕВ НАРЕЧЕ ГЕРБЕРАСТИТЕ `ЦИРКАДЖИИ`.ОБАЧЕ СТАНИШЕВ ГИ ПОДЦЕНИ И ТОВА МУ ИЗЯДЕ ГЛАВАТАПРОСТАКА С ВЛАСТ СИ Е СЪЩИЯ ***, САМО ДЕТО МОЖЕ ДА ПРИЧИНИ НЕВЕРОЯТНИ ПРОБЛЕМИТЕ ТОВА Е, МАМИНИ ЗЛАТНИ МИЛИЦИОНЕРЧЕТА....
отговор Сигнализирай
7
Световен ред
преди 15 години
Харесвам 7 Не харесвам 2
Коментара на Анонинмен е АБСОЛЮТЕН. БРАВО!!!
отговор Сигнализирай
6
Анонимен
преди 15 години
Харесвам 3 Не харесвам 3
ne, serego e za ostavka.
отговор Сигнализирай
5
Daniela Velcheva
преди 15 години
Харесвам 11 Не харесвам 2
Поздравления Г-н Министър !
отговор Сигнализирай
4
Анонимен
преди 15 години
Харесвам 19 Не харесвам 5
Цецо е за оставка, другарю милиционер. Не Константинов.
отговор Сигнализирай
3
Анонимен
преди 15 години
Харесвам 37 Не харесвам 7
Управниците позволяват разрастването на насилието на служители на МВР и така поставят всеки гражданин в опасност.Полицията започна да разчиства сметки с всеки, който не признава върховенството на МВР над закона. Само с това може да се обяснят последните зрелищни арести на лекари. Двама неврохирурзи прекараха 3 денонощия в ареста с обвинение за фалшива диагноза на мъж, който води дело за побой срещу полицаи от столичното Първо РПУ. При това те не са дали основание някой да подозира, че ще се укрият, напротив. Сами са се отзовали на призовките, дошли се в София - да изпълнят дълга си и да сътрудничат на разследването. В края на краищата през съзнателния си живот са лекували хора, не са убивали, рекетирали или търгували с дрога и оръжие. Но внезапно им слагат белезници и ги вкарват при останалите арестанти.Аргументът на прокуратурата и МВР? Лекар от ведомствената болница на вътрешното министерство установил, че дръзналият да съди полицията не е имал "здравословни проблеми", което автоматично сочи на разследващите, че диагнозата на благоевградските специалисти "мозъчен оток", поставена след изследвания, не е вярна. Логично след изтичането на 72-ата часа прокурорски арест, съдът ги пуска, защото приема, че няма никакви доказателства да са извършили документна измама. Тепърва обаче тормозът ще продължи - ровене из болницата, търсене на доказателства и т.н. За назидание на всеки дръзнал да осигури доказателства срещу полицейското насилие. Или с нещо да попречи на МВР. Както стана с шефа на болница "Св. Марина" във Варна. Без изобщо да са запознати със закона и правилата, полицаите се оплакаха на премиера, че от болницата са укрили прострелян бизнесмен, и премиерът Борисов нареди директорът на болницата да бъде уволнен. Тези дни станахме свидетели и на още по-необяснима демонстрация на полицейщина в Горна Оряховица Няма никаква законова и полицейска логика в болница да бъдат пратени въоръжени антимафиоти, за да сложат белезници на четирима медици, които нито имат намерение да оказват съпротива, нито да бягат. При това тежката операция, поверена не на кого да е, а на звеното за борба с организираната престъпност, е предприета заради неясно откъде прихванат сигнал, че е убито новороденото на 17-годишна ученичка. МВР твърди, че тя се била оплакала, но лекарите не вярват, защото момичето искало да се запази в тайна случилото се.Няма тайна обаче - историята й е по всички медии, колкото и лична да е. А лекарите прекараха 24 часа в ареста. Този път полицията и прокуратурата не посмяха да удължат задържането, нито да стигнат до съд. Което ясно говори, че доказателства срещу тях няма. Затова дори и обвинения не са повдигнати, а делото за убийство е срещу неизвестен извършител. И очевидно в този случай тормозът също ще продължи. Ще бъде разпитван персоналът, като нищо може да излязат и нови обвинения. Което вероятно е целта на цялата операция. Защото не е за подценяване анонимното лансиране на информацията за близост между шефа на болницата и кмета, който бе изключен от ГЕРБ и е заплашван с прокуратурата.Но очевидно МВР смята, че обществеността ще аплодира случаякато част от непоколебимата борба на полицията срещу убийствата на деца. Не е нужно полицаите да са медицински грамотни, но ако се бяха консултирали, преди да арестуват, щяха да научат, че родено в 5-ия месец бебе няма шанс да оживее и че става дума за спонтанен аборт. И какво сега - при всеки аборт ли лекарите ще трябва да пишат обяснения в полицията? Или и този път премиерът Бойко Борисов, който не спира да се изживява като полицай, ще каже, че ченгетата били заблудени, ако и да са "мъже с опит". Всъщност истината за безобразията, които полицаи продължават да вършат, е, че са окуражавани от вътрешния министър Цветанов. И не на последно място - и от българската прокуратура. Абсолютно незаконното нахлуване в дома на семейство Мустафови в Кърджали бе оправдано от вътрешния министър, нищо че премиерът се изпусна и каза, че го е срам, а прокуратурата отказа да образува дело срещу служителите на МВР. За държавното обвинение не бяха достатъчни доказателства нараняванията на дъщерята на Мустафови. Нито пък влизането в частен дом без съдебна заповед посред нощ. Но пък семейството абсолютно без никакви доказателства бе обявено за престъпно. Всъщност това е задължителната защитна теза на МВР - само криминални типове се оплакват от полицейско насилие. Вече една година прокуратурата разследва и странната смърт на арестувания от ГДБОП Пламен Куцаров, който издъхна след проверка с детектор на лъжата. Няма обвинения, няма съд - да мине време, да текат срокове, докато се забрави.Тази полицейщина трябва да бъде озаптена. Тя е резултат на болната амбиция на вътрешния министър за популярност на всяка цена. Но дори той вече трябва да се е убедил колко невярна е народната любов, измервана в рейтинги. Всеки безнаказан акт на институционално насилие поражда един след друг още и още. Полицейски началници се изживяват като недосегаеми и толерират или си затварят очите пред очевидно разчистване на сметки на местна почва. Кой ни пази от нашата полиция?
отговор Сигнализирай
2
Реалист
преди 15 години
Харесвам 13 Не харесвам 13
Браво, ако в знак на солидарност с колегите си /ако са невинни/ си подаде оставката. Тогава наистина ще заслужи адмирации.
отговор Сигнализирай
1
Анонимен
преди 15 години
Харесвам 22 Не харесвам 5
БРАВО НА КОНСТАНТИНОВ, БРАВО.
отговор Сигнализирай
Новини